reklama

Basketbalisté USA nenechali nic náhodě a ve čtvrtfinále rozprášili Argentinu

Paul George Paul George autor: Reuters
Američtí basketbalisté si ve čtvrtfinále poradili s Argentinou 105:78. Do semifinále dotáhl USA 27 body Kevin Durant.

Rio de Janeiro - Američtí basketbalisté snadno prošli do semifinále olympijského turnaje v Riu de Janeiro po výhře 105:78 nad Argentinou. Proti týmu, který jim v roce 2004 přivodil dosud poslední prohru pod pěti kruhy, se dařilo zejména Kevinu Durantovi, jenž nastřílel 27 bodů a přidal sedm doskoků a šest asistencí.

Program, výsledky, play off. Olympijský basketbalový turnaj opět ovládli Američané Program, výsledky, play off. Olympijský basketbalový turnaj opět ovládli Američané Prohlédněte zde

V boji o finále se Američané utkají s mistry Evropy Španěly, kteří přehráli Francii 92:67. Nikola Mirotič k tomu přispěl 23 body. Zápas byl reprezentační derniérou pro francouzskou hvězdu Tonyho Parkera, který byl se 14 body nejlepším střelcem svého týmu.

Argentinci, kteří mají na kontě zlaté olympijské medaile z roku 2004, drželi s Američany krok jen první čtvrtinu. Do druhé části vstoupily hvězdy z NBA šňůrou 11:0, odskočily na 15 bodů a od té doby měly zápas plně pod kontrolou. Argentinští veteráni už se stihli přiblížit jen na devět bodů, na což Američané odpověděli další šňůrou 13:0 a ještě před poločasem bylo rozhodnuto.

Výběr USA už si pak mohl dovolit šetřit síly na těžké semifinále se Španělskem, které po nevydařeném vstupu do turnaje vyhrálo jasně poslední čtyři zápasy a zřejmě našlo potřebnou formu, aby mohlo Američany potrápit.

Vyřazení Argentiny nejspíš znamená konec reprezentačních kariér pro její zlatou generaci v čele s Manu Ginobilim.

reklama