reklama

Jedenáct medailí pro Česko. Analýza předpovídá zlato z Tokia pro tenistky a Prskavce

Jiří Prskavec by se podle analýzy měl stát v Tokiu olympijským šampionem Jiří Prskavec by se podle analýzy měl stát v Tokiu olympijským šampionem autor: Milan Kammermayer
Aktualizovaná analýza společnosti Gracenote Sports, která pravidelně odhaduje výsledky na olympijských hrách, předpovídá, že čeští sportovci získají v Tokiu 11 medailí. Podle ní vybojuje česká výprava v japonské metropoli dvě zlaté, tři stříbrné a šest bronzových medailí.

Vítězství analytici předpovídají kajakáři Jiřímu Prskavcovi ve vodním slalomu a blíže nespecifikovaným tenistkám ve čtyřhře.

Stříbro by kromě střelců Filipa Nepejchala v libovolné malorážce na 3×40 ran a Tomáše Nýdrleho ve skeetu měli získat také tenisté ve smíšené čtyřhře.

Bronz by měli přidat Adam Ondra při olympijské premiéře sportovního lezení, rychlostní kanoisté Josef Dostál a Martin Fuksa, judista a jediný český šampion z Ria Lukáš Krpálek, polohová štafeta plavkyň a vzpěrač Jiří Orság.

Jedenáct medailí by podle aktuální analýzy vyneslo České republice v hodnocení zemí 27. místo. Stejný počet cenných kovů Gracenote předpovídá Švédsku, Belgii a Gruzii.

Nejúspěšnější výpravou by měli být Američané, kteří mají získat 114 medailí včetně 43 zlatých.

"Mohla by zazářit jako olympijské prase." Hry v Tokiu zasáhl další skandál "Mohla by zazářit jako olympijské prase." Hry v Tokiu zasáhl další skandál Čtěte zde
reklama