reklama

ČOV tajil jméno prvního nakaženého Čecha. Byl jím nenaočkovaný lékař výpravy

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Česká olympijská výprava na hry v Tokiu hlásí už čtyři nakažené covidem-19. Jako první se podle serveru Seznam Zprávy nákaza potvrdila u jednoho z lékařů výpravy Vlastimila Voráčka. Ten údajně není proti koronaviru očkován.

Voráček je profesí ortoped a mimo jiné působí u českého fedcupového týmu a také v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Český olympijský výbor už informaci o jeho nákaze potvrdil. 

Olympijský sen zničil pozitivní PCR test. Stolní tenista Širuček si v Tokiu nezahraje Olympijský sen zničil pozitivní PCR test. Stolní tenista Širuček si v Tokiu nezahraje Čtěte zde

"Doufali jsme, že to bude první a poslední nález, i z toho důvodu jsme jméno doktora Voráčka nezveřejnili. Jména sportovců a trenéra jsme zveřejnili po dohodě s nimi," řekl Seznam Zprávám ředitel komunikace ČOV Tibor Alföldi.

Doposud testy v Tokiu ukázaly pozitivní výsledek u čtyř členů české výpravy, jména tří z nich ČOV po dohodě s nimi oznámil už dříve. Jedná se o beachvolejbalistu Ondřeje Perušiče, trenéra volejbalistek Simona Nausche a nejnověji stolního tenistu Pavla Širučka. 

Všichni doposud známí nakažení odletěli z Prahy vládním speciálem minulý pátek. Na jeho palubě byli kromě zmíněných beachvolejbalistů a stolních tenistů také reprezentanti v šermu, gymnastice, lukostřelbě a silniční cyklistice. 

Ve středu potvrzený Širuček přitom nemusí být poslední nakažený, podle tiskové zprávy čeká další dva sportovce potvrzující PCR test. ČOV vzhledem k okolnostem odložil oznámení vlajkonošů pro páteční slavnostní zahájení.

"Celá situace nás nesmírně mrzí. Moc jsem se obával toho, že dojde i ke sportovním tragédiím. Jenže šíření viru nikdo z nás nedokáže úplně ovlivnit, ať se chrání sebelíp. Musím říct, že obdivuji, s jakým postojem se k téhle situaci postavil jak Pavel, tak před ním i Ondra Perušič a Simon Nausch," uvedl sportovní ředitel výpravy Martin Doktor v dřívější tiskové zprávě.

reklama