reklama
2:00 • Zimní olympijské hry • 7. den

Sedmý den ZOH živě

Dobrý den. Vítáme vás u on-line přenosu ze sedmého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Online přenos začne přibližně ve dvě hodiny středoevropského času.

2:00

Počasí se umoudřilo a obří slalom žen, původně plánovaný na neděli, se konečně jede. Vyrazí do něj čtyři české závodnice.

2:10

Kateřina Pauláthová vyrazí na svah jako 41., Martina Dubovská má číslo 44. Ester Ledecká 49 a Gabriela Cápová 54. 

2:25

Za pět minut začínají volné jízdy sportovních dvojic. Anna Dušková a Martin Bidař do nich vstoupí z 15. místa po krátkém programu.

2:37

Bývalá skvělá slalomářka a mistryně světa Šárka Strachová se v rozhovoru pro Aktuálně.cz rozpovídala o Ester Ledecké, která podle ní skvěle vychytala materiál lyží a jezdí na nich bez respektu.

3:00

Ve sněhovém parku Phoenix začíná kvalifikace snowboardcrossu mužů, již se zúčastní i Jan Kubičík. Na start se postaví celkem 40 borců, český reprezentant vyrazí jako 34. v pořadí.

3:05

Krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař získali ve volné jízdě 123,08 bodu, společně s výsledkem z krátkého programu dosáhli 186,33 bodu a zařadili se na průběžné 2. místo.

Anna Dušková a Martin Bidař při volném programu sportovních dvojic na ZOH 2018 Anna Dušková a Martin Bidař při volném programu sportovních dvojic na ZOH 2018 | Foto: Reuters
3:09

Kateřina Pauláthová první kolo obřího slalomu nedojela. Cílem následně bohužel neprojela ani Martina Dubovská. 

Kateřina Pauláthová v obřím slalomu na ZOH 2018 Kateřina Pauláthová v obřím slalomu na ZOH 2018
3:15

Na trať vyrazila i Ester Ledecká. Časem 1:14,62 se zařadila na průběžné 29. místo se ztrátou čtyř vteřin na první Moelggovou.

3:24

Obří slalom dokončila také Gabriela Capová, ale na bodovanou třicítku to nebude. Aktuálně má ztrátu přes pět vteřin. 

3:36

Pojďme se podívat na ostatní sportoviště. Z Čechů bude v nejbližších chvílích v akci Jan Kubičík, jehož čeká už za pár minut kvalifikační jízda ve snowboardcrossu, a brzy se do akce dostane i české kvarteto Berndt-Forejtek-Hudec-Zabystřan ve sjezdu.

Naopak Anna Dušková s Martinem Bidařem už mají svoji volnou jízdu ve volných párech za sebou. A nutno říci, že docela povedenou, neboť rozhodčí už dva páry z pěti ohodnotily jako horší, takže si čeští krasobruslaři po krátkém programu určitě ve výsledcích polepší. 

3:39

Bez české účasti se pak bojuje v curlingovém turnaji žen a také skeletonový závod mužů. 

3:40

Před zhruba deseti minutami začala královská disciplína v alpském lyžování, tedy sjezd mužů. Aktuálně je v čele Beat Feuz, Češi přijdou na řadu až zhruba za hodinu, neboť mají startovní čísla až v páté desítce. Sjezd, jen pro připomenutí, se jede pouze na jedno kolo. 

3:47

Alespoň jedna dobrá zpráva z obřího slalomu žen. Ester Ledecká se nakonec vešla do top 30, konkrétně zaznamenala 29. čas, což znamená, že do druhého kola nastoupí na ještě nerozbitou trať hned jako druhá. Gabriela Capová zaznamenala bohužel 34. nejlepší čas a na trať tedy vyjede až poté, co se rozhodne o medailích. 

3:56

Do vedení sjezdu se dostal jeden z největších favoritů, Nor Aksel-Lund Svindal, který aktuálně vede před krajanem Kjetilem Jansrudem a Švýcarem Beatem Feuzem. Zatím ale závod odjelo 11 sjezdařů. 

4:00

Pojďme se podívat, co se zatím během dopoledního progamu her v Pchjongčchangu zatím událo: 

  • Vítr tentokrát nijak program nenarušil, svých závodů se tak dočkali sjezdaři i sjezdařky
  • Ester Ledecká postoupila v obřím slalomu do druhého kola (5:45) s 29. časem, Gabriela Capová zaznamenala 34. nejlepší jízdu. Kateřina Pauláthová a Martina Dubovská první kolo nedokončily. 
  • V plném proudu je sjezd mužů, aktuálně vede Aksel-Lund Svindal, Češi ještě nepřišli na řadu
  • Krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař mají za sebou volnou jízdu a je jisté, že v olympijském závodě obsadí nejhůře 14. příčku
  • Pokračují soutěže ve snowboardcrossu a skeletenou, druhé kolo za sebou mají curlerky
Aksel Lund Svindal ve sjezdu na ZOH 2018 Aksel Lund Svindal ve sjezdu na ZOH 2018
4:10

"Jsem dost naštvaná. Kdyžtak vám do toho budu trochu brečet," řekla po prvním kole obřího slalomu novinářům česká sjezdařka Kateřina Pauláthová. "Vůbec nevím, co se se mnou stalo. Připadala jsem si, jako by mě přejela rolba." 

4:16

V čele sjezdu zůstává stále Svindal před Jansrudem a Feuzem. Dokáže ještě někdo tuhle trojici ohrozit? 

Aksel Lund Svindal ve sjezdu na ZOH 2018 Aksel Lund Svindal ve sjezdu na ZOH 2018
4:27

Druhé kolo mají za sebou curlerky, vítězství si v ranních duelech přispaly týmy Korey, Japonska, USA a Ruska. Jediné neporažené zatím zůstávají Japonky. 

4:28

Curling ženy:

2. kolo: Korea - Kanada 8:5, Japonsko - Dánsko 8:5, OSR - Čína 7:6, USA - Velká Británie 7:4.

Průběžné pořadí: 1. Japonsko 2 výhry/0 porážek, 2. Korea a Švédsko 1/0, 4. Čína, Velká Británie, OSR a USA 1/1, 8. Kanada a Švýcarsko 0/1, 10. Dánsko 0/2.

Jakub Šafránek , Marek Janoš , ČTK
AKTUALIZOVÁNO 15. 2. 2018
reklama