reklama

Rocky z New Yorku vyzve v kasinu filipínskou legendu

Manny Pacquiao se na zápas s Američanem Chrisem Algierim připravoval usilovně. Manny Pacquiao se na zápas s Američanem Chrisem Algierim připravoval usilovně. autor: Reuters
I když je boxer Manny Pacquiao o půl hlavy menší než jeho vyzyvatel Chris Algieri, je v nočním souboji o titul mistra světa organizace WBO ve velterové váze jasným favoritem.

Macao - I když je filipínský boxer Manny Pacquiao o půl hlavy menší než jeho americký vyzyvatel Chris Algieri, je v nočním souboji o titul mistra světa organizace WBO ve velterové váze jasným favoritem.

Pacquiao je ve své vlasti něco jako instituce a už druhé volební období zasedá ve filipínském senátu. Kromě toho má také vlastní ligový basketbalový tým, v němž působí jako hrající kouč.

Filipínská legenda to nevzdává

Teď se ale jediný boxer historie, který posbíral pásy v osmi různých váhových kategoriích, musel pořádně připravit na duel s Američanem Algierim. Po dvou porážkách v roce 2012 s Timothym Bradleym a Juanem Manuelem Márquezem to vypadlo s Filipíncovou kariérou všelijak.

Ale "Pac-Man" se ze dvou porážek (z toho jedné po knock outu) otřepal. Nejdřív si před rokem podal právě v Macau Američana Brandona Riose, aby si letos v dubnu v odvetě "zchladil žáhu" i na Bradleym.

Teď ho musí obhajovat proti doposud neporaženému Algierimu. I když kouč Pacquiaoa Freddie Roach slibuje vítězství svého svěřence k. o., mnozí experti jsou k takovému výsledku zápasu skeptičtí.  "Ničitel" postrádá ve svých 35 letech zabijácký instinkt, kterým drtil své soupeře v minulé dekádě.

"Můj čas ještě neskončil. Nebudu se holedbat tím, že dostane knock out, ale těším se na dobrý zápas. Věřím, že dokážu, že jsem stále v dobré formě," uvedla filipínská legenda.

"Skutečný Rocky" si věří

Americký outsider, který začínal jako kickboxer, může i podle bookmakerů sázkových společností jen příjemně překvapit. Navíc poprvé v profesionální kariéře "vytáhne paty" z New Yorku a bude boxovat nejen za hranicemi největší americké městské aglomerace ale vůbec za hranicemi USA.

Agentura Reuters hovoří o Algierim jako o "skutečném Rockym". A něco na tom bude. Během pouhých devíti měsíců si z haly v Huntingtonu s kapacitou 1 555 míst polepšil do arény o 15 000 místech v bývalé portugalské kolonii.

Právo utkat se Filipíncem o pás šampiona WBO vybojoval únorovým triumfem nad krajanem Emmanuelem Taylorem. Navíc ještě před duelem v Macau stihl, i když podle mnohých nezaslouženě, porazit Rusa Ruslana Provodnikova, a získat tak titul WBO v lehké velterové váze.

„Mám dost talentu a schopností, abych Mannyho dokázal porazit. Jsem dost vysoký a nebudu stát uprostřed ringu a čekat, na to nejsem stavěný. Jsem bojovník, mám rychlost a dobrou práci nohou," nechal se před zápasem slyšet Algieri.

Do ringu si vyzyvatel z New Yorku přinese svůj pověstný defenzivní styl, který Pacquiaoa důkladně prověří před chystaným květnovým "superzápasem" s Floydem Mayweatherem.

Zápas o titul šampiona organizace WBO ve velterové váze začíná v kasinu Venetian v čínském Macau v neděli brzy ráno už ve 3:30 hodin našeho času.

reklama