reklama

Byl jsem asi přemotivovaný, přiznává zklamaný Bába

Jaroslav Bába Jaroslav Bába autor: Milan Kammermayer
„Nejsem spokojen, chtěl jsem víc," komentoval stručně své vystoupení v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Praha - Skokan do výšky Jaroslav Bába, jeden z nejzkušenějších českých atletů, se už před zahájením pražského šampionátu netajil medailovými představami.

Ve včerejší kvalifikaci si výkonem 228 centimetrů zajistil postup do finále, v němž dnes přešel přes laťku ve stejné výši, což však stačilo jen na páté místo.

„Nejsem spokojen, chtěl jsem víc," komentoval stručně své vystoupení v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Je to pro vás velké zklamání?

Páté místo sice možná není úplně špatné, ale v mých představách byla medaile. Šampionát byl vrcholem letošní halové sezony a závod jsem si představoval jinak. Pro mě to byla poslední šance předvést se v poslední velké akci před skvělými domácími fanoušky.  

Co vás na finálovém souboji nejvíc překvapilo?

Zřejmě úžasná vyrovnanost, každý z osmi skokanů měl celkem reálnou šanci na medaili. Nikdo nebyl jasným favoritem. V dramatické bitvě nakonec na zlato stačilo skočit o tři centimetry víc. Lze tedy říci, že ke stupňům vítězů jsem měl velice blízko a přesto se mi tuto cestu nepodařilo najít.

Víte, co bylo hlavní příčinou?

Fanoušci nás báječně povzbuzovali a dostávali nás doslova do varu. A já jsem v této atmosféře nedokázal zkoordinovat své tělo a stoprocentně se koncentrovat. Moc jsem chtěl, ale asi jsem byl přemotivovaný.

Pokud jde o soupeře, tak jaké jste s nimi měl účty?

Všech sedm finalistů jsem už ve své kariéře porazil, zato tentokrát jen tři. O to víc mě to mrzí.

reklama