reklama

Froome ujel Contadorovi a je novým lídrem Dauphiné

Chris Froome. Chris Froome. autor: Reuters
Britský šampion vyhrál po úniku pátou etapu. Chris Froome tak v souboji dvou dvojnásobných vítězů Tour de France před Španělem Albertem Contadorem o 27 sekund.

Vaujany - Po úspěšném útoku v závěrečném stoupání vyhrál britský cyklista Chris Froome pátou etapu závodu Critérium du Dauphiné a ujal se vedení v celkovém pořadí. Z průběžného prvního místa sesadil Španěla Alberta Contadora, který projel cílem po 140 kilometrech jako pátý se ztrátou 21 sekund.

Před závěrečným víkendem vede Froome v souboji dvojnásobných vítězů Tour de France před třetím Contadorem o 27 sekund. Mezi oběma hlavními hvězdami závodu je v celkové klasifikaci Australan Richie Porte, který dnes jako jediný dokázal s Britem držet krok.

Sáblíková by v Riu zvedla prestiž ženské cyklistiky. Budeme bojovat, slibuje Šťovíček Sáblíková by v Riu zvedla prestiž ženské cyklistiky. Budeme bojovat, slibuje Šťovíček Čtěte zde

"Nečekal jsem, že toho na Alberta na tak krátkém kopci najedu tolik. Zítra nás ale čeká ještě těžká etapa, takže vyhráno nemám," uvedl Froome. V sobotu cyklisté pojedou 141 kilometrů dlouhou trasu s cílem v lyžařském středisku Méribel.

reklama