reklama

Masná po senzačním výsledku: Chci na stupně vítězů

Lenka Masná. Lenka Masná. autor: CPA - Eduard Erben
Česká půlkařka Lenka Masná zaznamenala na Diamantové lize jeden z nejlepších výsledků kariéry.

Praha - V úvodním závodě atletické Diamantové ligy v katarském Dauhá doběhla Lenka Masná v konkurenci špičkových půlkařek na výborném třetím místě a po loňském mistrovství světa v Moskvě znovu potvrdila, že se v běhu na 800 metrů tlačí do absolutní světové špičky.

"Protože na MS v Moskvě byly přede mnou jen tři Evropanky, tak se budu snažit najít na mistrovství Evropy cestu i na stupně vítězů. Pokud jde o čas, tak věřím, že mám na vytvoření nového osobního rekordu," tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz Masná.

Kam výsledek z Dauhá ve své dosavadní kariéře řadíte?

V Diamantové lize jsem startovala počtvrté a dosáhla nejlepšího času 2:00,20 a dokonce i medailového umístění oceněného čtyřmi tisíci dolary. Proto toto své vystoupení řadím hodně vysoko. Vždyť jsem měřila své síly s elitními světovými půlkařkami, ozdobené medailemi z vrcholných evropských i světových závodů.

Podepsala se na vašem výkonu i trochu pozměněná zimní příprava?

Určitě mi pomohla větší pozornost věnovaná vytrvalosti. Naběhala jsem víc kilometrů, než v minulých letech, což se začíná projevovat v cílové rovince. Například v Dauhá jsem se po sedmi stech metrech cítila čerstvá, plná sil, a proto se mi také ve finiši podařilo předběhnout hned několik soupeřek.

Na sezonu jste se připravovala jen doma, nebo také v zahraničí?

V dubnu jsem se už počtvrté vydala do Maroka, kde ve výšce 1800 metrů  je doslova běžecký ráj. Jezdí tam atleti z mnoha zemí a ve velice dobrém prostředí jsem tam zase dávala hlavní slovo vytrvalosti. Dalo mi to hodně a v současnosti se už snažím svoji formu pilovat.

Které letošní závody jsou pro vás prioritou?

Ráda bych se 5. června zúčastnila dalšího závodu Diamantové ligy v Římě, ale start v tomto tradičním mítinku nemá můj manažer ještě potvrzen. Totéž platí i na další červnový mítink v Oslu. Pokud bych do Norska nejela, tak se chci zúčastnit Odložilova memoriálu. Pak je to ostravská Zlatá tretra, mistrovství Evropy družstev a v srpnu pak v Curychu evropský šampionát jednotlivců.

A jaký je váš letošní cíl?

Poslední dva roky cítím výkonnostní posun a jelikož na loňském mistrovství světa jsem se probojovala do finále, tak stejný cíl musím mít i na mistrovství Evropy. A protože v Moskvě byly přede mnou jen tři Evropanky, tak se budu snažit najít cestu i na stupně vítězů. Pokud jde o čas, tak věřím, že mám na vytvoření nového osobního rekordu, který je 1:59,56 a ráda bych ho vylepšila aspoň o jednu vteřinu.

reklama