Djokovič Wawrinkovi nedal šanci, čeká ho Federer

1. 11. 2013 15:41
Prvním semifinalistou turnaje kategorie Masters v Paříži se stal Novak Djokovič, teď ho čeká Novak Djokovič.
Novak Djokovič se raduje z vítězství.
Novak Djokovič se raduje z vítězství. | Foto: Reuters

Paříž - Světovou jedničkou sice Novak Djokovič už není, ale to neznamená, že před Turnajem mistrů nehraje jako z partesu.

Na vlastní kůži to pocítil rovněž ve skvělé formě hrající Stanislas Wawrinka, který srbskému tenistovi v pátek podlehl na turnaji kategorie Masters v Paříži jednoznačně 4:6, 1:6.

I když oba hráči předváděli parádní tenis, kvalita byla nakonec na straně Djokoviče, který si poradil i s obávaným Wawrinkovým bekhendem a zvítězil již po patnácté za sebou.

V semifinále se "Djoker" utká  s Rogerem Federerem.

Legendární Švýcar podal jeden ze svých nejlepších výkonů v sezoně, v níž vypadl z elitní pětky žebříčku, a teprve podruhé letos porazil hráče z Top Ten. Del Potra dnes porazil ve třech setech 6:3, 4:6 a 6:3 a oplatil mu porážku z minulého týdne ve finále turnaje v Basileji.

V prvním setu byl někdejší vládce světového tenisu téměř bezchybný, ztratil jen dva z 22 bodů při svém podání a zaznamenal 17 vítězných úderů proti čtyřem nevynuceným chybám.

V druhém setu se však Del Potro do zápasu vrátil, počkal si na šanci a za stavu 5:4 při soupeřově podání ji využil. Vyrovnaný třetí set rozhodl Del Potrův ztracený servis za stavu 3:3, poté už Federer brejk nepustil. S Djokovičem ho čeká jubilejní 30. utkání v kariéře, starší z dvojice vede na zápasy 16:13.

O místo v druhém semifinále bude usilovat také Tomáš Berdych, který se dnes od 20:30 utká s Davidem Ferrerem (online zde).

Tenisový turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 3,204.745 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Djokovič (2-Srb.) - Wawrinka (7-Švýc.) 6:1, 6:4, Federer (5-Švýc.) - Del Potro (4-Arg.) 6:3, 4:6, 6:3.