Šok v Melbourne! Teenagerka Stephensová vyřadila Serenu

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu mezi Serenou Williamsovou a Sloane Stephensovou.
Přitom utkání se pro Serenu zpočátku vyvíjelo výborně.
V prvním setu jí vyšlo všechno na co sáhla a vyhrála ho 6:3.
I když se Sloane Stephensová snažila, seč jí sily stačily...
...na neskutečný pohyb po celém dvorci své soupeřky prostě nenašla protilék.
Sport Sport, David Procházka
23. 1. 2013 8:25
V souboji amerických tenistek Sloane Stephensové a Sereny Williamsové se z postupu do semifinále dvouhry na Australian Open raduje devatenáctileté překvapení.

Melbourne - Absolutní senzace v Melbourne! V souboji amerických tenistek Sloane Stephensové a Sereny Williamsové se z postupu do semifinále dvouhry na Australian Open raduje devatenáctileté překvapení prvního grandslamového turnaje sezony.

Stephensová sice prohrála první set, ale v naprosto vyrovnaném souboji začala poté získávat navrch a nakonec po dvou hodinách a 20 minutách a třísetovém utkání postupuje poprvé v kariéře do semifinále grandslamu.

Na sestřih utkání, během kterého Serena Williamsová vzteky rozmlátila raketu, se podívejte zde.

Dosud byla Stephensová nejdále ve 4. kole turnajů "velké čtyřky", povedlo se jí to loni na Roland Garros. Teď se o postup do finále utká s obhájkyní prvenství Viktorií Azarenkovou.

Azarenková po boji zdolala Kuzněcovovou

Běloruská tenistka Viktoria Azarenková porazila ve dvou setech za necelé dvě hodiny bývalou světovou dvojku Rusku Světlanu Kuzněcovovou a postoupila do semifinále dvouhry na Australian Open. Dále tak může snít o obhajobě loňského titulu.

První set byl ohromně vyrovnaný. První náskok si vybudovala Kuzněcovová, když vyhrála po 26 fiftýnech a velkém boji čtvrtou hru a dostala se do vedení 3:1. Vzápětí zvýšila na 4:1 a zdálo se, že míří za ziskem prvního setu. Běloruská světová jednička však dokázala první set srovnat na 4:4 a v koncovce po 78 minutách vyhrát 7:5.

Druhý set byl od stavu 1:1 naprosto jasný. Od té chvíle uhrála Kuzněcovová jen 10 míčků, třikrát ztratila svůj servis a za další půlhodinu bylo rozhodnuto.

Murray spláchl Chardyho

Životní turnaj už má za sebou Francouz Jérémy Chardy. Jeho pouť skončila ve čtvrtfinále, kde ho jednoznačně zastavil Brit Andy Murray. Chardy dosud došel nejdále do 4. kola grandslamu na domácím Roland Garros v roce 2008. V Melbourne ale zaujal především pětisetovou výhrou ve 3. kole nad spolufavoritem turnaje Argentincem Juanem Martínem del Potrem.

Poté ještě Chardy zvládl ve 4. kole Itala Andrease Seppiho, ale Murray mu ve středu nedal šanci. Na začátku z každého setu mu jasně odskočil. V první sadě vedl rychle 4:0 a nakonec jej získal za 45 minut poměrem 6:4.

Další dva sety byly ještě hladší. Druhý set se stal Murrayho kořistí 6:1 za 32 minut a třetí za 35 minut 6:2. Dvojnásobný finalista Australian Open (2010 a 2011) za necelé dvě hodiny slavil postup do semifinále.

Federer udolal Tsongu

V něm se svěřenec Ivana Lendla uktá s Rogerem Federerem, jenž si v pětisetovém duelu poradil s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou.

Ten sice v první a třetím setu prohrál tibreak, ale v sudých sadách dokázal někdejší světovou jedničku fantastickým tenisem přehrát.

Rozhodující pátý set byl ale zcela v režii Federera, který zápas nakonec za tři a půl hodiny vyhrál 7:6, 4:6, 7:6, 3:6 a 6:3.

Erraniová s Vinciovou jsou ve finále

Loňské finalistky a poté vítězky Roland Garros a US Open ve čtyřhře - Italky Sara Erraniová a Roberta Vinciová po odklizení sester Williamsových zdolaly v semifinále další překážku za celkovým triumfem. Nasazené jedničky si ve dvou setech poradily se čtvrtým nasazeným ruským párem Jekatěrina Makarovová, Jelena Vesninová.

Peschkeová s Matkowskim jsou v semifinále mixu

Česká tenistka Květa Peschkeová spolu s Polákem Marcinem Matkowskim postoupili přes tchajwansko-indický pár Hsieh Su-wei, Rohan Bopanna do semifinále smíšené čtyřhry na Australian Open.

V mixu byla Peschkeová nejdále ve finále US Open (2006 s Martinem Dammem, 2010 s Pákistáncem Ajsámem Kúreším a 2012 s Marcinem Matkowskim).

Na Australian Open byla Peschkeová ve smíšené čtyřhře dosud jen dvakrát ve čtvrtifnále (2002 a 2008).

Dlouhý ve čtyřhře vypadl

Pouť Lukáše Dlouhého po boku Itala Danieleho Braccialiho končí ve čtvrtfinále čtyřhry mužů. Česko-italský pár vypadl ve dvou setech s nasazenými jedničkami Bobem a Mikem Bryanovými.

Juniorky postupují

Do čtvrtfinále juniorské dvouhry postoupily obě nasazené české hráčky. Dvojka turnaje Katěřina Siniaková si lehce poradila s Chorvatkou Adrijanou Lekajovou, Barbora Krejčíková také ve dvou setech přehrála Fionu Ferrovou z Francie.

Navíc Krejčíková přidala spolu s Ukrajinkou Olexandrou Korašviliovou postup do semifinále juniorské čtyřhry. Tam se s nimi naopak neutká Gabriela Pantůčková, která spolu s Italkou Alicí Matteucciovou nestačily na thajsko-čínský pár Buayamová, C'-Jüe Sun.

Muži:

Dvouhra - čtvrtfinále:A. Murray (3-Brit.) - Chardy (Fr.) 6:4, 6:1, 6:2, Federer (2-Švýc.) - Tsonga (7-Fr.) 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:4), 3:6, 6:3.

Semifinálové dvojice: Federer - Murray, Djokovič (1-Srb.) - Ferrer (4-Šp.).

Čtyřhra - čtvrtfinále: B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Bracciali, Dlouhý (It./ČR) 6:3, 7:5, Cabal, Farah (Kol.) - Bolelli, Fognini (It.) 6:1, 6:4, 3:6.

Ženy:

Dvouhra - čtvrtfinále: Azarenková (1-Běl.) - Kuzněcovová (Rus.) 7:5, 6:1, Stephensová (29-USA) - S. Williamsová (3-USA) 3:6, 7:5, 6:4.

Čtyřhra - semifinále: Erraniová, Vinciová (1-It.) - Makarovová, Vesninová (4-Rus.) 6:2, 6:4, Bartyová, Dellacquaová (Austr.) - Lepchenková, Čeng Saj-saj (USA/Čína) 6:2, 6:4

Smíšená čtyřhra:

Čtvrtfinále: Peschkeová, Matkowski (ČR/Pol.) - Su-wei Hsieh, Bopanna (Tchaj./Indie) 6:2, 6:3, Švedovová, Istomin (Kaz./Uzb.) - Llagosteraová Vivesová, Marrero (Šp.) 6:4, 7:5.

Juniorky:

Dvouhra - 3. kolo: Siniaková (2-ČR) - Lekajová (Chorv.) 6:0, 6:3, Krejčíková (12-ČR) - Ferrová (Fr.) 6:1, 6:4.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Korašviliová, Krejčíková (6-Ukr./ČR) - Lottnerová, Routliffeová (2-Něm./Kan.) 6:1, 6:2, Buayamová, C'-Jüe Sun (Thaj./Čína) - Matteucciová, Pantůčková (It./ČR) 6:0, 7:6(4).