reklama

Oštěpař Frydrych hodil 85,52 metru a vede světové tabulky

Oštěpař Petr Frydrych hodil letošní nejlepší světový výkon. Oštěpař Petr Frydrych hodil letošní nejlepší světový výkon. autor: Eduard Erben
Český oštěpař Petr Frydrych se na mítinku v Klatovech zaskvěl výkonem 85,52 metru a dostal se do čela aktuálních světových tabulek.

Klatovy - Český oštěpař Petr Frydrych se na mítinku v Klatovech zaskvěl výkonem 85,52 metru a dostal se do čela aktuálních světových tabulek. Hodem z páté série se posunul v aktuálním pořadí před Američana Tima Glovera, který byl dosud jedničkou výkonem 84,09.

"Po čtyřech hodech jsem si posunul rozběh a získal potřebnou dráhu. Poslední dva hody se mi povedly, je tam velký potenciál," uvedl Frydrych na stránkách Top Athletics. "Teď to hlavně vylepšit a stabilizovat," přál si oštěpař s osobním rekordem 88,23.

Svěřenci Jana Železného jsou podle všeho letos na sezonu velmi dobře připraveni, už na soustředění v Jihoafrické republice se blýskl výkonem 83,07 Jakub Vadlejch. Mistra světa z Moskvy 2013 Vítězslava Veselého čeká první závod roku na úvodním mítinku Diamantové ligy v Dauhá příští týden v pátek. Všichni by se měli představit na mítinku Zlatá tretra v Ostravě v úterý 26. května.

reklama