reklama

Perušič a Schweiner si zahrají na písku v Ostravě o největší titul kariéry

Ondřej Perušič a David Schweiner Ondřej Perušič a David Schweiner autor: Dalibor Sosna
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si zahrají o největší titul kariéry. Český pár v dnešním semifinále turnaje Světového okruhu v Ostravě zdolal v semifinále druhé nasazené Michala Bryla a Grzegorze Fijalka z Polska 24:22, 21:17 a od 17:30 se představí ve finále.

V duelu o titul narazí osmí nasazení na světové jedničky Anderse Mola a Christiana Söruma z Norska. "Je jedno, s kým budeme hrát. Bude to atraktivní soupeř," řekl Perušič ještě předtím, než Norové porazili v druhém semifinále 21:17, 21:15 ruskou dvojici Vjačeslav Krasilnikov, Oleg Stojanovskij. "Budeme se snažit neudělat ostudu," dodal Schweiner v České televizi.

Stejně jako ve čtvrtfinále proti Brazilcům měli Perušič a Schweiner pomalejší rozjezd. Prohrávali 1:5, ale za pomoci plných ochozů se rozjeli a srovnali na 13:13. "Bylo potřeba zůstat v klidu. Poláci několikrát velmi dobře ubránili. Možná jsem pak nehráli tak razantně, to se na začátku neosvědčilo," řekl Perušič.

V napínavé koncovce první sady Češi třikrát při setbolu neuspěli a napočtvrté trefil Schweiner eso. Ve druhém setu domácí pár rozhodl při podání Perušiče a už tradičně skvělým blokem Schweinera a ze stavu 14:15 odskočil na 18:15. "Je to nádherné, zase je tady plno a to se pak hraje fantasticky," řekl Schweiner.

Maximemem českého páru bylo na turnaji čtyřhvězdičkové kategorie Světového okruhu čtvrté místo právě loni z Ostravy. Nyní skončí nejhůře druzí.

Češi rozžhavili písek pod vysokými pecemi. Tak Perušič a Schweiner zdrtili Brazilce Češi rozžhavili písek pod vysokými pecemi. Tak Perušič a Schweiner zdrtili Brazilce Prohlédněte zde

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Muži - semifinále:

Perušič, Schweiner (8-ČR) - Fijalek, Bryl (2-Pol.) 2:0 (22, 17).

reklama