reklama

Povedlo se! Boxer Chládek se nakonec na MS představí

Zdeněk Chládek po výhře v osmifinále ME 2015. Zdeněk Chládek po výhře v osmifinále ME 2015. autor: Facebook Zdeněk Chládek
Boxer Zdeněk Chládek se přece jen představí na říjnovém mistrovství světa v katarském Dauhá. Nejlepší český amatérský boxer současnosti měl podle původních informací na vrcholné akci letošního roku, která bude zároveň kvalifikací na olympijské hry v Riu de Janeiro, chybět. Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) jej ale nakonec na šampionát pozvala.

Praha - Boxer Zdeněk Chládek se přece jen představí na říjnovém mistrovství světa v katarském Dauhá. Nejlepší český amatérský boxer současnosti měl podle původních informací na vrcholné akci letošního roku, která bude zároveň kvalifikací na olympijské hry v Riu de Janeiro, chybět. Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) jej ale nakonec na šampionát pozvala.

Na letošní MS se premiérově museli boxeři kvalifikovat z kontinentálních šampionátů. Evropané měli šanci na Evropských hrách v Baku a mistrovství Evropy v Samokově. V Ázerbájdžánu Chládek pro nemoc nestartoval, v Bulharsku skončil ve čtvrtfinále.

Jistý postup na MS přitom měli semifinalisté. "Teď jsme ale z AIBy dostali dopis, že je na základě výsledků na mistrovství Evropy pozvaný," řekl prezident České boxerské asociace Svatopluk Žáček.

Chládek byl zařazen mezi 28 boxerů váhové kategorie do 69 kg buďto na základě divoké či hostitelské karty, nebo kvůli zranění některého z kvalifikovaných boxerů. AIBA zatím kompletní nominace na MS, které se v katarské Dauhá uskuteční od 5. do 18. října, nezveřejnila.

reklama