reklama

Šampion NFL se zabil v autě po nárazu do stromu. Sedmatřicáté narozeniny už neoslaví

Hráči Seattlu Seahawks  slaví triumf v Super Bowlu 2014. Hráči Seattlu Seahawks slaví triumf v Super Bowlu 2014. autor: Reuters
Krátce před 37. narozeninami zemřel při autonehodě bývalý quarterback a šampion ligy amerického fotbalu NFL Tarvaris Jackson.

O jeho úmrtí informovalo vedení zámořské soutěže s odvoláním na mluvčího univerzity Tennessee State, kde Jackson naposledy působil jako trenér.

Jackson působil v NFL deset let. V roce 2006 jej draftoval v druhém kole klub Minnesota Vikings, poté hrál i za Seattle Seahawks a Buffalo Bills, celkem nastoupil do 59 zápasů základní části soutěže. Jako hráč Seattlu získal v roce 2014 mistrovskou trofej za vítězství v ligovém finále Super Bowlu.

Byl tehdy náhradníkem hlavního rozehrávače Russella Wilsona a při jednoznačné výhře 43:8 nad Denver Broncos se dostal ve čtvrté čtvrtině i na hřiště. Kariéru ukončil v roce 2016.

Podle stanice ESPN měl Jackson nehodu v noci na dnešek, poté co nezvládl řízení svého Chevroletu Camaro. Vůz sjel z vozovky a po nárazu do stromu se převrátil. Po převozu do nemocnice byl Jackson prohlášen za mrtvého. V příštím týdnu by se dožil 37 let, zanechal po sobě ženu a tři děti.

reklama