reklama

Pro mě je to vítězství bez medaile, říká šťastný Svoboda

Čeští atleti odstartovali v Praze dobu medailovou V pátek se na atletickém halovém mistrovství Evropy v Praze rozdávaly první sady medailí a cenné kovy vybojovaly také domácí hvězdy. Podívejte se v galerii na nejúspěšnějších z nich. Foto: Milan Kammermayer
Překážkář Petr Svoboda je s osmým místem v halovém ME v Praze spokojený.

Praha - Překážkář Petr Svoboda byl přes tři roky vážně nemocen a jen málokdo věřil v jeho návrat na atletickou dráhu. A přesto halový evropský šampion z roku 2011 se znovu zařadil mezi českou elitu a postupem do finále na pražském halové ME vlastně i do vybrané překážkářské společnosti starého kontinentu.

„Díky skvělým fanouškům jsem dnes vyhrál, i když domů půjdu bez medaile,“ usmíval se v rozhovoru pro Aktuálně.cz šťastný atlet.

Jak hodnotíte své vystoupení na pražském šampionátu?

Jsem velmi spokojen. Podařilo se mi projít hustým sítem rozběhů a vyřazen jsem nebyl ani v semifinále. Bylo to mé přání a podařilo se mi ho splnit. Diváci mně vytvořili nádherné prostředí, báječná atmosféra mně nabila energií. Všechny tři mé starty byly pro mě obrovským zážitkem.

Co všechno vám, kromě lékařské péče, pomohlo k návratu na dráhu?

Chtěl jsem se vrátit kvůli tomu, že šampionát se koná v Praze. To se  mi povedlo a navíc jsem mohl znovu změřit síly s absolutní evropskou špičkou. Především Francouzi mají skvělé překážkáře, smekám před nimi klobouk.

Ve finále jste skončil až na posledním, tedy osmém místě. Nemrzí vás to?

Jen trošku, protože jsem se cítil skvěle a byl v pohodě. Avšak shodil jsem první tři překážky, což pro konečné umístění bylo rozhodující. Byla to jen moje chyba, ale ty jsem dělal i ve své někdejší vrcholné formě.

A jak jste spokojen s časy?

Všechny tři dnešní časy jsou lepší, než ten nejlepší, jakého jsem dosáhl na jednom z letošních mítinků, což jistě nepotřebuje komentáře. Proto i po posledním místě ve finále mohu říci, že pro mě se pražský šampionát stal cenným osobním vítězstvím.

reklama