reklama

První gay boxer požádal svého přítele o ruku. Ten řekl: Ano

Orlando Cruz, první gay mezi boxery. Orlando Cruz, první gay mezi boxery. autor: Reuters
Portoričan Orlando Cruz požádal ve čtvrtek skrze facebook svého přítele veřejně o ruku.

San Juan - Hodně hektický závěr roku možná čeká na portorického boxera pérové váhy Orlanda Cruze. Nejenže se chystá na svůj první duel o titul mistra světa proti mexickému jmenovci a legendě Salidovi, ale také se bude ženit.

Na tom by nebylo nic tak zvláštního, pokud by ovšem nebyl dvaatřicetiletý Portoričan gay. K homosexuální orientaci se přiznal jako vůbec první boxer během aktivní kariéry loni na podzim a vzbudil pořádný poprask. Ve sportu drsňáků mu mnozí předpovídali konec slibně rozjeté kariéry.

Cruzovi se po přiznání orientace daří vše, nač sáhne

Jenže Cruz, který byl vůdcem portorické výpravy na hrách v Sydney 2000 a pokoj sdílel s největší současnou legendou tohoto sportu své země - Miguelem Cottem, od svého přiznání vyhrál oba souboje a vybojoval si právo utkat se o volný pás WBO ve své váze.

Nyní se mu povedl další kousek. Prostřednictvím facebooku požádal svého dlouholetého přítele o ruku. Na jeho profil připnul dvouminutové video a k tomu slova: "Chtěl bych říct jedno, co bych rád sdílel se svými i tvými přáteli - Vezmeš si mě?"

Na videu mimo jiné Cruz říká: "Je to důležitý krok, je to krok, o kterém jsem přemýšlel, ale zároveň, když ho nyní dělám, tak vůbec nemyslel, řídil se city." Později ještě vysvětlil na svém twitteru, že svatbou chce zpečetit své současné štěstí.

Snoubenci musí vyřešit jen problém s místem obřadu

Portorický bijec, který vyhrál 20 ze 23 svých profesionálních zápasů, totiž dlouho svojí orientaci tajil a rozhodl se k ní přiznat až poté, co dostal požehnání od své silně katolicky založených rodičů, kteří jej podporují na každém zápase.

Jednu kaňku na svém štěstí ale přece jen bude muset Cruz se svým přítelem vyřešit. V době přípravy na životní listopadový zápas najít místo pro konání obřadu - na Floridě i doma v Portoriku, kde střídavě žije, nejsou totiž sňatky homosexuálů povoleny.

reklama