reklama

Rekordní obchod. Basketbalový klub Houston Rockets byl prodán za 2,2 miliardy dolarů

Basketbalový klub Houston Rockets mění majitele. Basketbalový klub Houston Rockets mění majitele. autor: Reuters
Miliardář Tilman Fertitta koupil basketbalový klub NBA Houston Rockets od obchodníka Leslieho Alexandra za rekordní sumu 2,2 miliardy dolarů.

New York - Basketbalový klub Houston Rockets změnil majitele za rekordní 2,2 miliardy dolarů (zhruba 54 miliardy korun). Novým vlastníkem dvojnásobného vítěze NBA se stal místní miliardář Tilman Fertitta, který koupil texaský celek od obchodníka Leslieho Alexandera. Větší částku podle ESPN za tým elitní zámořské basketbalové soutěže dosud nikdo nezaplatil. Transakci ještě musí schválit rada guvernérů.

Zapálený nadšenec, nebo cvok? Fanoušek Golden State zaplatil za lístky na finále neuvěřitelnou sumu Zapálený nadšenec, nebo cvok? Fanoušek Golden State zaplatil za lístky na finále neuvěřitelnou sumu Čtěte zde

Alexander si pořídil Rockets v roce 1993 za 85 milionů dolarů a krátce po jeho vstupu do klubu vyhrál Houston v letech 1994 a 1995 NBA. V červenci třiasedmdesátiletý miliardář oznámil, že klub prodá. Časopis Forbes předtím odhadl hodnotu Rockets, za které nastupuje hvězdný rozehrávač James Harden, na 1,65 miliardy dolarů.

Fertitta zaplatil za klub ještě výrazně více. "Splnil se mi dlouholetý sen," uvedl v prohlášení šedesátiletý byznysmen, který vlastní jednu z největších amerických společností provozující restaurace, hotely a kasina. O koupi Rockets měl zájem už před 24 lety, ale tehdy ho přeplatil Alexander.

reklama