reklama

Šarapovová se odhlásila z US Open. Má zraněné rameno

Maria Šarapovová je zraněná, musela se odhlásit u US Open. Maria Šarapovová je zraněná, musela se odhlásit u US Open. autor: Reuters
Maria Šarapovová se odhlásila z US Open kvůli zranění pravého ramene.

New York - Třetí hráčka světa Maria Šarapovová se odhlásila z grandslamového US Open, jež startuje v New Yorku v pondělí. Ruská vítězka turnaje z roku 2006 má problémy s pravým ramenem, které si vyžádají delší léčbu.

Šestadvacetiletá Šarapovová odehrála od nečekaného vyřazení v druhém kole Wimbledonu pouze jeden zápas na turnaji v Cincinnati, v němž podlehla mladé Američance Sloane Stephensové. Po porážce propustila Jimmyho Connorse, který tak byl jejím trenérem pouhý měsíc.

"Dělala jsem všechno, ale chce to ještě čas"

"Od Wimbledonu jsem dělala, co se dalo, abych byla připravena, ale nebylo dost času. Absolvovala jsem mnoho testů, prošla několik možností a nakonec jsme se shodli, že to chce čas, aby se rameno pořádně zahojilo," uvedla čtyřnásobná grandslamová šampionka.

"Dám si několik týdnů volno a absolvuju řádnou léčbu a rehabilitaci," dodala Šarapovová, která před pár dny zaujala informací, že si chce během US Open změnit z reklamních důvodů jméno na Sugarpova podle své značky gumových bonbónů. Z tohoto pokusu však ještě před jejím oficiálním odhlášením sešlo.

Na pozici turnajové trojky se místo Šarapovové posune za Serenu Williamsovou a Viktorii Azarenkovou polská tenistka Agnieszka Radwaňská. Petra Kvitová bude při dnešním losování sedmá, Klára Zakopalová jednatřicátá.

reklama