13:15 • SP v alpském lyžování • Crans Montana

Konečné pořadí

1. Sofia Goggiaová (ITA)
2. Ester Ledecká (CZE)
3. Breezy Johnsonová (USA)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze sjezdu žen ze švýcarské Crans Montany v rámci Světového poháru 2020/2021. Závod začíná v pátek 22. ledna v 13:15.

Závod se měl jet původně už v 10 dopoledne, nakonec byl ale kvůli hustému nočnímu sněžení ve Švýcarsku přesunut na odpoledne, aby tak organizátoři stihli zareagovat na změny. Vůbec poprvé v sezóně se pojede ve Švýcarsku a čekají nás po dvou týdnech opět rychlostní disciplíny i s Ester Ledeckou.

Nejvíce se v letošní sezóně daří ve sjezdech Italce Sofii Goggiaové, která také vyhrála poslední klání ve Svatém Antonu na začátku ledna. Druhá dojela Rakušanka Tipplerová a pro bronz si pro sebe uzmula Američanka Johnsonová, která navázala na své dvě třetí místa z konce roku. Mimo stupně vítězů naopak zůstala Corine Suterová, která měla až právě do závodu ve Svatém Antonu stejnou bilanci s Goggiaovou - jedno vítězství a jedno druhé místo. Do boje o medaile bude chtít promluvit i Ester Ledecká, která v dosud posledním sjezdu dojela na 4. místě.

11. Ester Ledecká (CZE) 277 b

Při loňském závodě v Crans Montaně se nejlépe vedlo domácí Laře Gutové-Behramiové, která ovládla oba sjezdy před svou krajanka Corine Suterovou. Obě domácí hvězdy budou za největší favoritky platit i dnes po poledni. Navazovat na loňské výsledky může směle i Ester Ledecká, která si tu vyjela 5. místo.

51. Nevena Ignjatovićová (SRB)

Na startu závodu je vše připraveno, uvidíme, jak náročné podmínky na závodnice čekají.

Závod začíná.

Jako první do závodu odstartovala Rakušanka Tamara Tipplerová.

Rakušanka v úvodu málem vyletěla z trati, ale nakonec dojela a stanovila úvodní čas na 1:11,26.

S dvojkou jede zkušená Michelle Gisinová, první z domácích závodnic.

Švýcarka ale v průběhu své jízdy nabírala ztrátu a nakonec ztratila více než minutu…

Němka Kira Weidleová jede jako třetí.

Německá lyžařka zajela parádně, bez větších chyb, a o 24 setin sekundy jde do čela.

Další domácí závodnici na trati je nyní Joana Hählenová.

Švýcarka držela v první polovině trati náskok, ale o ten přišlo a s mankem 83 setin je průběžně třetí.

Teď ale pozor, do závodu jde Ester Ledecká!

Na prvním mezičase Češka jede velmi slušně a drží náskok. Uvidíme, jestli jí vydrží.

Skvělá jízda pokračuje a náskok Ledecké narůstá!