reklama

Ta naše bilance je brutální, ví Pála. Ale může za ni široký kádr

Český tým se raduje z postupu do finále Český tým se raduje z postupu do finále autor: ČTK
Tenistky vyhrály poosmé za sebou a od roku 2011 mají pod Pálovým vedením bilanci 15 výher a jen jedné porážky. "Je cítit, že jsme byli v různých situacích, zažili jsme všechno nahoru dolů a holky se už nerozklepou," chválil kapitán.

Lucern - Tři hráčky se podílely na semifinálové výhře tenistek ve Švýcarsku. O body se v Lucernu ve dvouhrách zasloužily Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou a vítězný přidaly ve čtyřhře Plíšková s Lucií Hradeckou. Velký výběr hráček tak podle kapitána Petra Pály drží český tým na fedcupové špici.

"Zase rozhodl ten náš široký kádr," řekl Pála po výhře nad Švýcarskem 3:2 a pátém postupu do finále za šest let. "To je brutální. A když to slyším, přijde mi to víc, než to člověk sám vnímá. Je to za krátkou dobu. Holky jsou super."

Tenistky vyhrály poosmé za sebou a od roku 2011 mají pod Pálovým vedením bilanci 15 výher a jen jedné porážky. "Je cítit, že jsme byli v různých situacích, zažili jsme všechno nahoru dolů a holky se už nerozklepou," chválil kapitán.

Plíšková dala týmu tvář

Ve Švýcarsku ukázala vnitřní sílu hrdinka loňského finále i 1. kola v Rumunsku Plíšková. V sobotu prohrála dvouhru s outsiderkou, byla zdrcená, ale v neděli se předvedla ve skvělém světle a podílela se na výhře bodem a půl.

"Není příjemné prohrát s holkou, která je sto míst pod ní. Klobouk dolů, jak se zvedla a co předvedla, jak pak hrála v neděli výborně. Byla dole, ale Jirka (trenér Plíškové Vaněk) zapracoval," řekl Pála o Plíškové a dodal: "Dala týmu tvář."

Zápas ve Švýcarsku Češky rozhodly ve čtyřhře, tak jako loni ve finále proti Ruskám i v únoru v Rumunsku. "Nikdy jsme se nebály hrát rozhodujícího debla," řekl Pála, sám kdysi elitní hráč čtyřhry. "Máme hráčky, které toho debla umí, a ve většině případů jsme byli i favority. Potvrzuje to, že u nás debla umí spoustu holek," řekl.

Před čtyřhrou měl Pála patnáct minut na složení páru. Nabízela se mu úspěšná dvojice z minulých dvou zápasů Plíšková - Strýcová, ale Strýcová byla po dvouhře unavená a řekla, že se fyzicky necítí. "Ohromně mi to ulehčila. Vzala to absolutně zodpovědně, k tomu uhrála bod, to je super," ocenil Pála Strýcovou.

V širokém kádru je síla

Pála rovněž prokázal jako v minulosti šťastnou ruku při volbě páru či hráček do dvouher. "Zatím to vychází," usmál se. Pravdou je, že tým měl připravený na různé varianty i při neúčasti dřívějších opor Petry Kvitové a Lucie Šafářové. "Měli jsme různé možnosti. Je dobré, že je kádr široký, a v něm byla ta síla," zopakoval.

Pokud Češky letošní Fed Cup vyhrají, tak stejně jako v roce 2011 odehrají všechny tři vítězné zápasy na půdě soupeřek. "Ale zase jsme měli štěstí, že jsme hráli tři finále za sebou doma," vzpomínal Pála na vítězné roky 2012, 2014 a loni. " A zaplaťpánbůh, že s námi jezdí fanoušci. Prostějovská autobusová výprava je hrozně silná."

Fanoušci určitě pojedou i na listopadové finále do Francie. Jaká tam pojede sestava, o tom zatím Pála nechtěl spekulovat. "Jsou mezi tím tři grandslamy, může se změnit hrozně moc. Máme výhodu v širokém kádru, vždycky tam několik našich holek nahoře bude," znovu vypíchl svoji výhodu ve velkém výběru.

Finale!!!

Zveřejnil(a) Czech Fed Cup Team dne 17. duben 2016
reklama