reklama

Tak tohle bolelo. Hvězdu trefil míček do obličeje, skončila v krvi a se zlomeninou

Zranění Chrise Bassitta při utkání MLB Asociated Press |  02:32
Na úterní zápas nejprestižnější baseballové soutěže MLB proti týmu Chicago White Sox nebude Chris Bassitt vzpomínat rád. Hvězdný nadhazovač týmu Oakland Athletics totiž inkasoval nepříjemný úder, když mu jeho nadhoz odpálil Brian Goodwin přímo do obličeje.

Goodwin se do odpalu pořádně opřel, podle měření společnosti Statcast letěl tvrdý míček do Bassittova obličeje rychlostí 161 km/h. 

Žádný div, že se otřesený nadhazovač okamžitě zhroutil v bolestech k zemi. Mezi prsty, kterými si držel zasaženou tvář, začala ihned prosakovat krev. Obavy panovaly i kvůli tomu, jestli mu míč netrefil oko.

MLB: Oakland Athletics at Chicago White Sox Zranění Chrise Bassitta při utkání MLB Foto: Reuters

"Celou dobu byl ale Bass při vědomí," ujistil manažer Oaklandu Bob Melvin na oficiální stránce MLB. "Nevypadá to v tuto chvíli, že by měl mít nějaké problémy s okem, dostal to pod něj. Má pár tržných ran, co spraví několik stehů," dodal.

K Bassittovi ihned přiběhli lékaři, hřiště opustil na elektromobilu a zamířil do nemocnice. Tam specialisté odhalili zlomeninu v oblasti lícně-čelistní krajiny, kterou bude třeba vyřešit operací. Poškození hlavy či zraku vyšetření neukázalo.

Brzké uzdravení popřáli účastníkovi letošního zápasu All-Stars MLB i zástupci White Sox.

MLB: Oakland Athletics at Chicago White Sox Zraněný Chris Bassitt opouští hřiště | Foto: Reuters
reklama