reklama

Už to vyšlo! Boxer Pála vyzve o titul mistra Evropy Chisoru

Zápas Chisora - Pála nakonec přece jen bude! Zápas Chisora - Pála nakonec přece jen bude! autor: Facebook BOX-Těžká Váha
Na velký boxerský zážitek se mohou trochu narychlo chystat čeští fanoušci profesionálního boxu.

Praha - Na velký boxerský zážitek se mohou trochu narychlo chystat čeští fanoušci profesionálního boxu. Už v pátek si zaboxuje o světový titul menší organizace IBA v křížové váze Luboš Šuda, příští sobotu pak bude mít šanci získat prestižní pás mistra Evropy v těžké váze Ondřej Pála!

Datumy 22. a 30. listopadu budiž nyní těmi, co si zakroužkují čeští boxerští fanoušci! Sedmatřicetiletého Luboše Šudu čeká již v pátek večer před kamerami Eurosportu duel o titul mistra světa IBA v křížové váze s mladým, silným Lotyšem Mairisem Briedisem.

Chisora jde s kůží na trh

Hlavní pecka z pohledu tuzemského boxu se ale uskuteční až příští sobotu. V Londýně si to rozdají o titul mistra Evropy EBU jeho držitel Dereck Chisora a česká jednička těžké váhy Ondřej Pála. A půjde skutečně o hodně!

Britský výrostek je totiž letos na cestě vzhůru, dle zpráv z ostrovů je velmi reálné, že by se mohla v únoru uskutečnit jeho odveta s Tysonem Furym. Ambice má ale ještě daleko větší – duel s Vladimirem Kličkem.

„Mám hlad a touhu vrátit se zpět do boje o tituly mistra světa,“ citují ostrovní média Chisoru. „Tahle změna přišla sice na poslední chvíli, ale já ji vítám. Ondřej Pála se mi jako soupeř moc líbí, myslím, že je to pro mě daleko těžší zkouška, než Matteo Modungo, který mě svým úderem nemůže ohrozit,“ pochválil devětadvacetiletý rebel českého protivníka.

Podruhé už se obě strany domluvily

„Ale i tak dopadne Ondra stejně, jako dopadl Gerber, systematicky jej zničím, rozeberu jej opět údery na spodek, stejně jako Němce (který ukončil po zápase kariéru),“ dodal již bojovně naladěný Chisora, pro kterého je Pála třetím soupeřem na termín 30. listopadu.

Původně se měl utkat se Švýcarem Arnoldem Gjergjajem, poté se zmíněným Italem Modungem. Oba ale dohodu kvůli zraněním postupně zrušili. Příběh Chisora-Pála má ostatně také svojí historii.

Nabídka na tento zápas ležela na stole Médea Týmu, za který pražský rodák boxuje, už na jaře, manažeři ji ale nakonec odmítli. Nyní je ale situace jiná. Dle informací www.profiboxing.cz český boxer i jeho trenér Jurij Krivoručko smlouvu podepsali a odeslali do Anglie, potvrzení duelu by tak mělo být tentokrát již jen formalitou. Ostatně i Chisora jej bere už coby hotovou věc.

Favoritem zápasu je britský rebel

A jak na tom momentálně je Pála, který je stejně starý jako jeho britský soupeř? Po narození prvorozené dcerky Alenky je již měsíc v plné přípravě, jelikož měl na stole nabídku od jiného špičkového evropského boxera.

K zápasu se zatím nesmí vyjadřovat (dokud nebude smlouva potvrzená, poté vám přineseme rozhovor), je ale jasné, že jej bere jako velkou šanci. Chisora je totiž momentálně britská dvojka, světová sedmička, výhra nad ním by Pálu katapultovala do elitní desítky ratingu a pozice české profesionální jedničky.

„Není nač čekat,“ pronesl přece jen spokojený novopečený otec, který tak má možnost zažít během necelých dvou měsíců druhou životní událost. Po úspěchu v osobním životě, nyní v tom sportovním.

reklama