reklama

Skikrosařka Kučerová se na olympiádu v Koreji připravovala v zasněžené Austrálii

Nikol Kučerová před sezonou 2017-18 Nikol Kučerová před sezonou 2017-18 autor: Milan Kammermayer
Nejlepší česká skikrosařka Nikol Kučerová se už několik měsíců svědomitě připravuje na své druhé Zimní olympijské hry. „Jsem po řadě zdravotních komplikací fit a do Koreje, kde jsem nikdy nebyla, se už teď moc těším,“ netajila hned v úvodu rozhovoru pro Aktuálně cz.

Vraťme se nejprve o několik měsíců zpátky. Jak jste byla spokojena s účtem uplynulé sezony?

V trénincích i před závody jsem byla spokojena, ale výsledky už byly slabší. Problémy jsem měla už v kvalifikačních jízdách. Hlavní příčinu vidím v hlavě, jako bych v ní měla nějaké bloky.

Kdy začala příprava na letošní zimu?

Byla dost bohatá. Začala jsem už na jaře, ale hodně času jsem musela věnovat diplomové práci. Na vysoké škole studuji historii a tak bylo nutné vedle tréninku i na dovolené myslet na učebnice a skripta. Teprve v září, po odevzdání zmíněné diplomové práce mně nastaly klidnější dny.

Bylo něco v letošní letní přípravě výjimečné?

Určitě to byl třítýdenní soustředění v Austrálii ve výšce necelých dva tisíce metrů. Bylo tam prý nezvykle hodně sněhu, tak jsem si koncem srpna užila. Bylo to skvělé. Užitečný byl i týden v Chorvatsku, stejně jako ve Švýcarsku, kam se v nejbližších dnech vydám znovu.

Máte už pevný program do konce roku?

Do konce listopadu budu střídavě doma a v zahraničí, nejspíš v Rakousku. Jakousi rozcvičkou před závodní sezonou bude Evropský pohár a pak už doslova nabitý program v prosinci. Do Vánoc mě čeká šest závodů Světového poháru a každý v jiné zemi. Dva či tři budou ještě v lednu a od 9. února Zimní olympiáda v Koreji.

Jakou tam čekáte konkurenci?

Samozřejmě špičkovou. Nejlepší skikrosařky jsou v Kanadě a ve Švédsku, ale také ve Francii či Švýcarsku.

Čím jsou vás olympijské hry?

Snad pro každého sportovce jsou vrcholnou událostí v jejich kariéře. Já jsem jejich atmosféru poznala v roce 2014 v Soči a mohlo mě jen mrzet, že po sportovní stránce se mi tam nedařilo. Umístění až ve třetí desítce startujících mně samozřejmě vůbec nepotěšilo.

A s jakým vysvědčení byste byla spokojena v Koreji?

Myslím si, že při shodě příznivých okolností bych mohla skončit v elitní desítce a třeba i v TOP pět. Hodně bude záležet na tom, jak se mi vydaří hned první závody Světového poháru, což výrazně ovlivní moji psychiku. Skikros je však sport, v němž se během závodu i v optimální formě může stát cokoliv. V každém případě bych však chtěla mít na vysvědčení lepší známku, než v Soči.

reklama