reklama

Veselý a Špotáková se místo domácího šampionátu šetří na ME

Vítězslav Veselý šetří zraněný sval pro blížící se ME Vítězslav Veselý šetří zraněný sval pro blížící se ME autor: Reuters
Oštěpař Vítězslav Veselý vynechá kvůli zranění stehenního svalu mistrovství ČR, na ME by však měl být připraven.

Praha - Znepokojující zpráva přišla z tábora úřadujícího mistra Evropy a světa v hodu oštěpem Vítězslava Veselého.

Jednatřicetiletý atlet kvůli zranění vynechá domácí šampionát, který se koná tento víkend v Ostravě. Start na tom evropském v Curychu za necelé dva týdny, kde obhajuje titul, by nicméně ohrožen být neměl.

Veselý měl patřit k hlavním hvězdám domácího mistrovství na vítkovickém stadionu, jenže během tréninku se objevily problémy se stehenním svalem, a tak si dá na radu vyhlášeného fyzioterapeuta Pavla Koláře raději volno. V loňském roce svěřenec Jana Železného dlouho laboroval s kolenem.

"Mrzí mě, že nemůžu na šampionátu startovat, ale mistrovství Evropy v Curychu má přednost. K ostravskému stadionu mám specifický vztah tak jako můj trenér, o to víc je škoda, že nemůžu házet. Nechci riskovat zhoršení zranění," uvedl Veselý.

O největší hvězdu přišla také soutěž oštěpařek, z níž se na poslední chvíli odhásila Barbora Špotáková.

"Bára se rozhodla po konzultaci s trenérem (Janem Železným), že nebude riskovat případné zranění po únavě ze soustředění v Nymburce a dá přednost odpočinku a přípravě na mistrovství Evropy, které je v letošní sezoně nejdůležitější," vysvětlila tisková mluvčí atletického svazu Karolína Farská. Špotáková bude v Curychu útočit na své první zlato z ME.

reklama