reklama

Skokan Janda spí dobře a těší se z nové kombinézy

Jakub Janda Jakub Janda autor: Ondřej Besperát
Skokané začínají svůj závod už v pátek

Whistler - Skokan na lyžích Jakub Janda si pochvaluje, že se dokázal v Kanadě rychle aklimatizovat. Dokonce prý ani nemusel sáhnout po prášku na spaní, který si pro jistotu připravil na noční stolek.

V páteční kvalifikaci olympijského závodu na středním můstku vytáhne novou kombinézu a věří, že mu to pomůže k delším skokům.

Zatím ji vyzkoušel jen v Klingenthalu a měl z ní výborný pocit. "Může přidat nějaký metry," uvažoval a tajemně dodal, že s osobním koučem Vasjou Bajcem vymysleli úpravu, která je v rámci pravidel a přitom pomáhá.

"Každý má nějaké vychytávky. Tak jsme něco zkusili a jak jsme se dívali na video, tak kombinéza pracovala fantasticky, ve vzduchu byla nafouklá," pochvaloval si Janda.

Čtěte také: Sáblíková: Snad to jde podle plánu. Začíná být nervózní

Před závodem ji ale ještě musel trochu upravit. Při měření se kontrolorům nelíbila levá strana, a tak se trenér David Jiroutek na chvíli změnil ve švadlenku a ubral nějaký centimetr.

Jednatřicetiletý Janda, nejzkušenější z českých skokanů, přiletěl na své třetí hry až o půlnoci z úterý na středu, ale s devítihodinovým časovým rozdílem se rychle vyrovnal.

"Ve středu jsem to přetáhl až do večera, i když v pět hodin odpoledne jsem už měl hroznou krizi. Ráno jsem se probudil ve tři čtvrtě na sedm. Takže perfektní, přesně jak jsme se s Vasjou domluvili," ocenil trenérův návod.

Středeční první trénink na můstku sice ještě vynechal, ale na suchu cítil, že má v nohách sílu. Ve čtvrtek pak skočil dvě ze tří tréninkových kol a pokaždé byl do desítky.

"Byl jsem překvapený, že to po té cestě tak jelo. Byly to dobré skoky," napsal z vesnice mail Bajcovi a čekal na další rady. Střední můstek se mu prý líbí a na deštivosněživé počasí si nestěžuje.

reklama