reklama

Djokovič se mlátil do bolavé ruky. Když je na dně, nechá se ošetřovat, rýpl si soupeř

Novak Djokovič Novak Djokovič autor: Reuters
Domněnky o tom, že noční můra Novaka Djokoviče má jméno Pablo Carreňo Busta, se ve středu pozdě večer v Paříži nakonec nenaplnily. Lehké to ale světová tenisová jednička neměla.

Ve čtvrtfinále Roland Garros se španělský bojovník znovu dokázal dostat Srbovi pod kůži. Stejně jako nedávno v New Yorku. Djokovič ale tentokrát výzvu ustál.

Pařížský fantom Kvitová válcuje soupeřky. Připomíná mi Navrátilovou, chválí legenda Pařížský fantom Kvitová válcuje soupeřky. Připomíná mi Navrátilovou, chválí legenda Čtěte zde

Příběh z US Open napsal ve francouzské metropoli interesantní pokračování. 

Jen si vzpomeňte. V kalendáři svítilo datum 6. září, když se tenisová planeta otřásla v základech. Djokovič, tolik frustrován skvělým výkonem Carreňa Busty v první sadě třetího kola amerického grandslamu, napálil míček směrem k čárové rozhodčí a trefil ji do krku.

Následovala diskvalifikace, která několikrát tam a zpátky obletěla svět.

O měsíc později proti sobě oba tenisté stáli znovu. Na kurtu Philippa Chatriera to byl znovu Djokovič, kdo nejprve tahal za kratší konec. První set ztratil poměrem 4:6 a jeho fyzický ani psychický stav rozhodně nebyl ideální.

Už před zápasem využil služeb fyzioterapeuta a do utkání nastoupil s tejpem na zadní straně krku. Ošetřovat si pak nechal i horní část levé ruky.

Nejedla, nemluvila, nechtěla na kurt. Jsem na sebe hrdá, hlásí Kvitová z Paříže Nejedla, nemluvila, nechtěla na kurt. Jsem na sebe hrdá, hlásí Kvitová z Paříže Čtěte zde

"Když jsem šel na kurt, necítil jsem se vůbec dobře. Při rozehrávce se mi stalo pár věcí. Omezovalo mě to při bekhendu. Byly to problémy s krkem a ramenem, ale rozhodně se nechci vymlouvat a prozrazovat detaily," prohlásil třiatřicetiletý šampion.

Kamery dokonce mezi hrami zachytily Djokoviče, jak se do bolavé paže zběsile mlátí. "Doma tohle nezkoušejte. To si můžete dovolit až po patnácti letech profesionálního sportu," smál se Srb po utkání ve studiu Eurosportu.

Set a půl mu ale do smíchu rozhodně nebylo. "Soupeř byl lepší, diktoval hru, já se jen vezl. Neměl jsem moc energie v nohách, celkový pohyb byl špatný. Trvalo docela dlouho, než jsem se začal cítit dobře," uvedl po vítězství 4:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Od soupeře se ale dočkal poměrně nepříjemného rýpnutí.

"Nic zvláštního. Tohle dělá pokaždé, když je na dně, když se pro něj zápas nevyvíjí dobře. Má to tak léta. Nechá se ošetřit a pak hraje normálně dál. Nevím, jestli měl opravdu bolesti, nebo to bylo spíš psychickým tlakem," řekl španělský tenista.

Osmnáctý hráč světového žebříčku situaci vnímal jako důkaz vlastního kvalitního výkonu. "Je to znamení, že hraju dobře. Takhle to dělá roky, když je dole, volá fyzio," dodal Carreňo Busta. 

Svými výroky překvapil. Po incidentu v New Yorku se Djokoviče naopak všemožně zastával a vyjadřoval lítost, že postoupil takovým způsobem.

Anorexie zničila zázračné dítě. Přišla o čtyři roky života, teď je pařížskou senzací Anorexie zničila zázračné dítě. Přišla o čtyři roky života, teď je pařížskou senzací Čtěte zde

Srb po utkání odmítl, že by se na newyorský skandál ještě stáčely jeho myšlenky.

"Už jsem říkal mnohokrát, že je to za mnou. Překonal jsem to, vůbec na to nemyslím. Opravdu. Ani trochu," zdůraznil letos stále neporažený hráč.

Na co naopak myslí, je páteční semifinále proti Řekovi Stefanu Tsitsipasovi. 

Djokovič si zahraje jubilejní desáté semifinále na Roland Garros. V Paříži dosud získal jediný titul, v roce 2016. Očekává se, že letos v boji o trofej vyzve dvanáctinásobného šampiona Rafaela Nadala. Ten se v semifinále utká s Argentincem Diegem Schwartzmanem.

reklama