reklama
11:10 • WTA Madrid • 2. kolo
2:1
6:4 3:6 6:1
Australian Open 2021, semifinále (Karolína Muchová)
Karolína Muchová
Naomi Ósakaová v semifinále Australian Open 2021
Naomi Ósakaová

Hezké nedělní dopoledne, vítejte u online přenosu z utkání 2. kola tenisového turnaje v Madridu mezi Karolínou Muchovou a Naomi Ósakaovou z Japonska. Zápas začíná v 11:10. 

Turnaje WTA nyní za sebou jedou ve velkém tempu. Plno hráček se nestihlo zregenerovat po náročném turnaji ve Stuttgartu a už opět zápolí s těmi nejlepšími. Tentokrát hrají v Madridu za účastí všech hvězd. Už v osmifinále je Češka Petra Kvitová, která dnes ve dvou setech přehrála bývalou jedničku Angelique Kerberovou. Dnes jdou do boje další dvě české hráčky, které čeká druhé kolo. Odpoledne bude bojovat Karolína Plíšková, my se však budeme věnovat utkání její jmenovkyně Karolíny Muchové. Té stojí v cestě velká překážka - světová dvojka a už čtyřnásobná grandslamová šampionka Naomi Ósakaová z Japonska.

Čtyřiadvacetiletá česká tenistka prožívá zvláštní sezonu. V jejím úvodu zažila nejlepší turnaj kariéry, když na Australian Open došla až do semifinále. Po cestě vyřadila Karolínu Plíškovou, Mertensovou nebo jedničku Bartyovou. Nad její síly byla až Američana Bradyová. Poté však víc než dva měsíce Muchová nehrála a ve Stuttgartu skončila hned v 1. kole na raketě Alexandrovové z Ruska. V Madridu světová dvacítka v pátek s přehledem vyřídila Číňanku Wang Čhiang, které povolila jen čtyři hry. Nyní ji čeká ale jiná "váhová kategorie". Na druhé sítě totiž bude stát světová dvojka Naomi Ósakaová.

Japonka zvládla v úvodu sezony v Melbourne to, co právě Muchová ne. Přehrála Bradyovou a získala druhý titul z Australian a celkově čtvrtý grandslamový vavřín. Podruhé dokázala po sobě vyhrát poslední a první major sezony. První double zvládla na přelomu let 2018 a 2019. Celkem tak vlastní čtyři tituly z tvrdého povrchu, na antuce však má japonská hvězda ještě mezery. Na French Open byla nejdále ve 3. kole a nemá na kontě žádné antukové finále. Minulý týden ve Stuttgartu nehrála, v Madridu má tak třiadvacetiletá tenistka antukovou premiéru po takřka dvou letech. Minulý rok vynechala French Open, které se kvůli covidu po jejím triumfu v New Yorku. S Muchovou hrála zatím jen jednou a zvítězila.

Tento duel dnes zahajuje program na hlavním dvorci madridského areálu pojmenovaném po Manolo Santanovi. Dnes jdou do hry také muži a od 14:30 bude hrát další z českých hráček Karolína Plíšková. Tu čeká Ruska Anastasia Pavljučenkovová. 

Obě hráčky se již rozehrávají na kurtu, utkání za pár minut začne. 

Utkání začíná, na servisu startuje duel japonská tenistka. 

15:0

Japonka začíná duel esem. 

30:0

Po dalším skvělém prvním servisu zapisuje Ósakaová přímý bod. 

40:0

Muchová se poprvé dostala do výměny, ale chybovala z forhendu. 

40:15

Pokus o bekhend po čáře japonské hráčce nevyšel. 

0:1 Ósakaová získává gem

Japonka na úvod zvládla své podání. 

0:15

Příliš dlouhý bekhend české tenistky. 

15:15

V první delší výměně Muchová naopak uspěla. 

15:30

Skvělá výměna z obou stran, nakonec ale uspěla po forhendovém winneru Ósakaová. 

30:30

Muchová se po dobrém servisu dostala do výhody a vynutila si chybu soupeřky. 

40:30

Skvělý první servis přinesl české hráčce jednoduchý bod. 

1:1 Muchová získává gem

Češka otáčí stav druhé hry a srovnává. 

15:0

Na úvod třetí hry Muchová kazí jednoduchý bekhend.

30:0

Fantastický servis Japonce zajistil přímý bod. 

Tomáš Chudý
2. 5. 2021
reklama