reklama

New York okouzlila kudrnatá česká bojovnice. Siniaková v horku uběhala slavnou sokyni

Kateřina Siniaková. Kateřina Siniaková. autor: Reuters
Kateřina Siniaková přehrála Eugenii Bouchardovou a poprvé v kariéře prošla do druhého kola grandslamového US Open.

New York – Na tenhle den Kateřina Siniaková zřejmě nikdy nezapomene. Poprvé v životě se dvacetiletá tenistka ocitla na velkém kurtu slavného areálu ve Flushing Meadows.

Ne na tom největším, ale i takzvaný Grandstand, třetí největší dvorec na newyorském grandslamu, dokáže nezkušeným hráčům a hráčkám přidat do nohou těžké olovo a do hlavy nervozitu, která zhatí jakékoli ambice.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

České tenistce se ovšem nic takového nestalo. Siniaková si svůj největší dosavadní zápas na US Open vychutnala se vší parádou, obrovskou bojovností zlomila odpor velké hvězdy a bývalé světové pětky Eugenie Bouchardové z Kanady a podmanila si tenisový New York.

"Myslím, že jste byli úžasní," řekla divákům bezprostředně po utkání věčně usměvavá Češka. A publikum aplaudovalo. Zcela zaslouženě. Siniaková se v náročných podmínkách vybičovala k nevšednímu fyzickému výkonu.

Naběhala sedm a půl kilometru

"Je tady opravdu velké vedro. Musela jsem hodně bojovat a dřít, abych tady v New Yorku postoupila poprvé do druhého kola. Byl to dnes pro mě hodně těžký zápas a jsem šťastná, že jsem ho zvládla,“ uvedla 72. hráčka světového žebříčku, která během utkání naběhala bezmála sedm a půl kilometru. O šest set metrů víc než její kanadská soupeřka.

Allertová a Siniaková šokovaly, slaví i Šafářová a Plíšková. Rosol Murrayho nezaskočil Allertová a Siniaková šokovaly, slaví i Šafářová a Plíšková. Rosol Murrayho nezaskočil Čtěte zde

Siniaková válčila, vypadala odhodlaně a nenechala se rozhodit, i když Bouchardová odvracela jeden brejkbol za druhým. Za celý zápas si rodačka z Hradce Králové vypracovala neuvěřitelných 19 šancí na brejk, přičemž nakonec proměnila jen čtyři.

I to ale stačilo, byť Kanaďanka měla úspěšnost stoprocentní. Jenže v jejím případě to byly jen dva proměněné brejkboly ze dvou. I to jasně vypovídalo o tom, kdo na Grandstandu v úterý kraloval. Byla to kudrnatá česká bojovnice.

"Jsem spokojená s tím, jak jsem hrála, a jsem za to strašně ráda, protože to byl můj první zápas na tak velkém kurtu tady. Jsem z toho nadšená,“ roztleskala Siniaková diváky přímo na stadionu.

Garciaovou už porazila na Wimbledonu

K tomu, aby vyrovnala své dosavadní grandslamové maximum, jehož dosáhla před několika měsíci na Wimbledonu postupem do třetího kola, však česká tenistka potřebuje ještě jedno vítězství. A soupeřku bude mít opět těžkou. Francouzku Caroline Garciaovou, třiatřicátou hráčku rankingu WTA.

Psychika na jedničku. US Open jsem neměla ráda, teď ale přichází průlom, tvrdí Kvitová Psychika na jedničku. US Open jsem neměla ráda, teď ale přichází průlom, tvrdí Kvitová Čtěte zde

Pro recept si Siniaková může dojít právě na letošní Wimbledon. I tam se s dvaadvacetiletou hráčkou potkala ve druhém kole. A po setech 4:6, 6:4, 6:1 vybojovala dosud největší grandslamový úspěch kariéry.

"Samozřejmě to bude těžký zápas. Hrály jsme proti sobě ve Wimbledonu, takže si myslím, že se každá známe. Budu se snažit odehrát to nejlepší, co umím, a uvidíme,“ nechtěla předjímat velká naděje českého tenisu.

reklama