reklama
14:10 • WTA Stuttgart • Čtvrtfinále
1:2
6:2 1:6 5:7
tenis, WTA 500 - Stuttgart Open 2021, Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
Ashleigh Bartyová v semifinále French Open 2019
Ashleigh Bartyová

Hezké brzké odpoledne, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále turnaje WTA ve Stuttgartu mezi Karolínou Plíškovou a Ashleigh Bartyovou. Duel začíná v pátek 23. dubna v 14:10. 

Skvěle obsazený WTA ve Stuttgartu se blíží do svého finále. Ve hře na německé antuce zůstalo už jen osm hráčem, které si to rozdají o prestižní titul. Dnes jsou na programu všechna čtyři čtvrtfinále. A rozhodně je na co se těšit, ve hře totiž budou i dvě české zástupkyně. Včera sice nedokázala postoupit Markéta Vondroušová, když nestačila na druhou nasazenou Simonu Halepovou. Mezi nejlepších osm však již ve středu proklouzla Petra Kvitová, kterou od 17:00 čeká duel s Elinou Svitolinovou. My se však zaměříme na první český duel dnešního programu. Karolína Plíšková v něm totiž bude čelit světové jedničce Ashleigh Bartyové z Austrálie.

Češka je momentálně světovou devítkou a neprožívá zrovna ideální sezonu. V Melbourne ji ve 3. kole vyřadila krajanka Muchová, v Dauhá, Dubaji i Miami shodně skončila ve druhém kole na raketě Pegulaové. Přesun na antuku znamená možný nový začátek, jenže taky pomalejší povrch, který jí až tak nesvědčí. V prvním kole se trápila s domácí Korpatschovou, potřebovala víc jak dvě a čtvrt hodiny. Včera v tie-breaku ztratila 1. sadu s Ostapenkovou, což odnesla její raketa. Vztek však proměnila v lepší výkon a duel s bývalou vítězkou French Open otočila. Dnes však na šestou nasazenou Češku čeká daleko těžší oříšek.

Na druhé straně sítě totiž bude stát světová jednička Ashleigh Bartyová. Ta dříve hrála skvěle na trávě a tvrdých površích, jenže před dvěma lety získala svůj jediný grandslamový titul právě na antuce. Na nejpomalejším povrchu se jí překvapivě daří a potvrdit by to chtěla i zde ve Stuttgartu. Vzhledem k tomu, že je první nasazenou hráčkou, měla v úvodu volný los a musela hrát jen jednou. Ve středu porazila ve dvou setech domácí Siegemundovou. Měla tak o den více na odpočinek, ale zároveň by mohla být méně rozehraná. V Charlestonu na zelené antuce před 14 dny navíc překvapivě nestačila na Španělku Badosaovou. S Plíškovou má pozitivní bilanci 4:2, vyhrála navíc poslední dva duely v roce 2019. Zatím se však nepotkaly na antuce.

Utkání je sice naplánováno na 14:00, dá se však předpokládat, že duel začne s tradiční desetiminutovým zpožděním v 14:10. Za pár minut by však už hráčky měly přijít na kurt. 

Utkání začíná, Karolína Plíšková bude podávat. 

0:15

V bitvě křizných forhendů byla úspěšnější Bartyová. 

0:30

Australanka připisuje i vítězný bekhend po čáře. 

15:30

Znovu měla světová jednička výměnu ideálně rozjetou, jenže náběhový slajz poslala těsně za základní čáru. 

30:30

Return druhého servisu skončil takřka stejně daleko za základní čárou jako před chvílí. 

40:30

Plíšková otáčí vývoj gemu skvělým druhým servisem. 

1:0 Plíšková získává gem

Češka esem potvrdila obrat v první hře zápasu. 

0:15

Bartyová na úvod dělá dvojchybu. 

15:15

Po dobrém servisu ale Australanka zakončila forhendem přesně. 

30:15

První eso pro světovou jedničku. 

40:15

Páska teď hodně pomohla Bartyové. Prasátko znamenalo vítězný míč. 

1:1 Bartyová získává gem

Australanka drží s přehledem svůj servis. 

0:15

Dvojchybu dělá také Plíšková. 

15:15

Po kratším returnu Plíšková s přehledem zakončila z forhendu. 

30:15

Další dobrý servis donutil soupeřku poslat return daleko do autu. 

Tomáš Chudý
23. 4. 2021
reklama