reklama

Tenisový skandál. Hráči ovlivňovali zápasy, mezi zatčenými je i účastník US Open

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Dalibor Sosna
Španělská policie vyšetřuje 28 profesionálních tenistů v souvislosti s ovlivňováním výsledků zápasů. Kauza se týká celkem 83 osob, patnáct jich skončilo ve vazbě.

Informovaly o tom dnes Europol a španělská civilní garda. Za podvody podle nich stál organizovaný gang z Arménie, jehož vedoucí představitelé byli zatčeni.

Policie provedla jedenáct domovních prohlídek a zabavila při nich 167.000 eur (4,3 milionu korun) v hotovosti, střelnou zbraň, více než 50 elektronických zařízení, kreditní karty, pět luxusních vozidel a dokumenty související s případem. Rovněž nařídila zmrazit 42 bankovních účtů.

Manipulace s výsledky se mají týkat turnajů nižších kategorií Future a Challenger a podezřelých bylo minimálně 97 zápasů. Identita zatčených tenistů nebyla zveřejněna, jeden z nich se však údajně zúčastnil posledního US Open.

"Bylo prokázáno, že skupina operovala od února 2017 a vyneslo jí to miliony eur," uvedla v prohlášení španělská civilní garda, jež zásah provedla.

Guatemalec přiletěl do Prahy a schválně prohrál s Čechem. Tři roky si nezahraje Guatemalec přiletěl do Prahy a schválně prohrál s Čechem. Tři roky si nezahraje Čtěte zde
reklama