reklama
14:10 • Linec • Čtvrtfinále
1:2
4:6 6:4 2:6
Denisa Allertová po výhře nad Lisickou na Australian Open 2016
Denisa Allertová
Carla Suárez Navarrová v 1. kole Wimbledonu
Carla Suárezová-Navarrová
  • WTA: 102
  • Titulů: 0
  • Letos: 16-17
  • WTA: 12
  • Titulů: 2
  • Letos: 38-19

 

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále tenisového turnaje v Linci, v němž se utkají Denisa Allertová a Carla Suárezová-Navarrová. Zápas začne po 14. hodině.

 

Alespoň podle papírových předpokladů by měl být dnešní zápas jednoznačnou záležitostí. Španělka je v žebříčku o plných 90 míst výše, stále bojuje  o Turnaj mistryň a vyhrála i poslední vzájemný duel na Wimbledonu (3:6, 6:2, 6:1).

Jenže třiadvacetiletá Češka na turnaji v Linci ukazuje dobrou formu. V prvním kole doslova zametla s Darjou Kasatkinovou, aktuální světovou čtyřiadvacítkou, které povolila jen pět her. A v druhém kole si opět poměrně hladce poradila s Annett Kontveitovou.

Ani Suárezová se příliš se soupeřkami nepárala. V prvním kole vyřadila Monu Barthelovou 6:4, 6:2, ve druhém zase krajanku Sorribes-Tormovou 6:4, 6:1.

Allertová by se v případě vítězství posunula v žebříčku na konec osmé desítky pořadí, Suárezová-Navarrová naopak potřebuje turnaj vyhrát, aby si ještě zachovala naději na Turnaj mistryň.

Allertová je mimochodem poslední českou singlistkou, která je tento týden v akci.

Pokud by Češka postoupila, v semifinále ji čeká buďto Dominiak Cibulková, nebo Anastasija Pavljučenkovová. Zbylé čtvrtfinálové dvojice tvoří Keysová s Dodinovou a Muguruzaová s Golubicovou.

V deblu má Česko na turnaji v Linci ještě dvojí zastoupení. Květa Peschkeová a Renata Voráčová by se teoreticky mohly utkat i ve finále, musely by ale přejít přes těžké soupeřky. Peschkeová s Grönefeldovou vyzvou američanky Atawovou a Spearsovou, Voráčová se Schuursovou jsou na Bertensovou a Larssonovou.

Allertovou by dnes mohl nabudit fakt, že na tvrdém povrchu už Suárezovou jednou dokázala porazit. A sice na US Open 2015, kde zvítězila 6:1, 7:6.

Denisa Allertová

Česká republika 

WTA: 102

Věk: 23 (07.03.1993)

Výška: 180 cm

Váha: 65kg

Carla Suárezová Navarrová

Španělsko

WTA: 12

Věk: 28 (03.09.1988)

Výška: 162 cm

Váha: 62 kg

Bilance

Obě tenistky se zatím na okruhu potkaly dvakrát. Poprvé na loňském US Open, kde se radovala v prvním kole Allertová. Podruhé letos ve Wimbledonu. Na trávě zvítězila Španělka. Tenistky spolu odehrály pět setů, tři vyhrála Češka, dva Suárezová-Navarrová.

Začátek utkání se blíží. Servírovat začne Denisa Allertová.

15:0

Zápas začíná. Úvodní fiftýn získává Allertová.

15:15

Favoritka zápasů ze Španělska srovnává.

Zisk gemu Allertová

Allertová začala dobře. A ujímá se vedení.

Omlouváme se za technické problémy. Online začne od druhého gemu.

30:30

Hlásím se z druhého gemu zápasu, ve kterém podává Španělka. Stav je vyrovnaný 30:30.

40:30

Allertová zahrála do těsného autu.

Zisk gemu Suárezová.

Allertová z returnu zariskovala, ale její pokus skončil v autu.

Sport
Sport
14. 10. 2016
reklama