reklama
18:00 • WTA Eastbourne • Čtvrtfinále
2:0
6:2 6:0
Karolína Plíšková na turnaji v Eastbourne
Karolína Plíšková
Jekatěrina Alexandrovová v 1. kole Wimbledonu
Jekatěrina Alexandrovová
  • Sedmadvacetiletá rodačka z Loun ladí formu na Wimbledon. V Birminghamu sice podlehla sestře Kristýně, ovšem v Eastbourne porazila Gasparjanovou i Mertensovou ve dvou setech.
  • Čtyřiadvacetiletá Ruska od 11 let žije a trénuje v Praze, dříve dokonce uvažovala o tom, že by reprezentovala Česko. Čtvrtfinále na trávě už hrála také před dvěma týdny v Nizozemsku.

Dobrý den, vítejte při sledování textové online reportáže ze čtvrtfinále tenisového turnaje v Eastbourne mezi Karolínou Plíškovou a Jekatěrinou Alexandrovovou z Ruska. Utkání začíná ve čtvrtek 27. června v 18:00.

Na kurtu č. 1, kde Plíšková s Alexandrovovou k zápasu nastoupí, zatím vrcholí druhý set mužské dvouhry mezi Fritzem a Hurkaczem. Dá se tedy předpokládat, že zápas české jedničky nezačne dřív než v 18:15.

Karolína Plíšková se na okruhu WTA pohybuje od roku 2009. Během své dosavadní kariéry dokázala získat třináct titulů, pět jich přidala ve čtyřhře. Momentálně se nachází na 3. příčce žebříčku WTA, přičemž nejlépe klasifikovaná byla v žebříčku WTA v roce 2017, kdy ženskému singlu, co se týče umístění, kralovala.

Plíšková dokázala v letošní sezóně získat již dva tituly, jeden na tvrdém povrchu v Brisbane, druhý zapsala na antuce v Římě.

Česká tenisová jednička se turnaje v Eastbourne zúčastňuje počtvrté v kariéře, před dvěma lety jej dokázala dokonce vyhrát, o rok před tím se dostala do finále. V cestě za letošním celkovým vítězstvím zatím v předchozích dvou zápasech neztratila ani set.

Karolína Plíšková

Česká republika

WTA: 3.

Věk: 27 let (21. 3. 1992)

Držení rakety: P

Výška: 186 cm

Váha: 72 kg

Jekatěrina Alexandrovová na okruhu WTA debutovala v roce 2014. Ruska za 5 let profesionální kariéry na tomto okruhu zatím nezískala žádný titul, prozatím jediný zapsala v turnaji série WTA 125s, který představuje střední úroveň ženského profesionálního tenisu. V současné době obsazuje 52. příčku žebříčku WTA.

Rusce se letos zatím nepodařilo vyhrát žádný titul.

Co do účasti je to pro Alexandrovovou s Eastbourne vůbec první zkušenost. V prvním duelu nejprve po velké bitvě překvapivě porazila Bencicovou, v osmifinále měla cestu o něco zjednodušenou, jelikož Ostapenková byla nucena zkraje druhého setu zápas skrečovat.

Jekatěrina Alexandrovová

Rusko

WTA: 52

Věk: 24 let (15. 11. 1994)

Držení rakety: P

Výška: 173 cm

Váha: 66 kg

Vzájemné zápasy:

Karolína Plíšková se s Alexandrovovou prozatím utkala jedinkrát, a to na French Open před dvěma lety. Plíšková v tomto souboji nakonec potvrdila roli favoritky, o jejím trumfu se však rozhodlo až ve třetím setu.

Obě hráčky se již rozehrávají na kurtu a zápas zanedlouho začne.

Utkání právě začalo.

0:15

Plíšková posílá return soupeřky pouze do sítě.

15:15

Karolína si po sérii úderů dobře naběhla k síti a výměnu ukončila forhendovým winnerem do volné části kurtu.

30:15

Alexandrovová posílá svůj forhend pouze do autu.

30:30

České hráčce se nepovedl čopovaný úder a míček končí na pásce.

40:30

Karolína si Rusku dobře připravila, ve vhodný čas si naběhla na síť, odkud poslala míček do rohu kurtu. Alexandrovová tento úder nedokázal odvrátit. Gembol.

1:0. Karolína Plíšková získává gem.

Alexandrovové se zpomalení hry vůbec nepovedlo a její úder končí nízko na síti. Plíšková získává první gem zápasu.

15:0

Soupeřce české tenistky se míček odrazil nepříhodně od rakety a je z toho fiftýn pro Karolínu.

15:15

Perfektní kraťas ruské hráčky, který česká jednička neměla šanci doběhnout.

15:30

Alexandrovová ideálně trefila první servis a zapisuje úvodní eso zápasu.

15:40

Plíšková se po celou dobu výměny pouze bránila a Ruska dokázala výměnu zakončit vítězným úderem do volné poloviny kurtu.

1:1 Jekatěrina Alexandrovová získává gem.

Alexandrovová předvedla v poslední výměně druhého gemu agresivní hru a po zásluze srovnává stav prvního setu.

reklama