reklama

Tyson se zbavil milovaného tygra. Utrhl někomu ruku, šokoval slavný boxer

Mike Tyson Mike Tyson autor: Produkce
Představ si, jak by to bylo hrozně stylové. Tato věta stála na začátku lásky Mikea Tysona k tygrům. Jeden z nejslavnějších boxerů historie jich vlastnil několik. Nedávno se za dramatických okolností zbavil posledního.

Slova obchodníka s přepychem, od kterého nakoupil řadu luxusních vozidel, rezonovala v Tysonově hlavě. "Představ si, jak by to bylo hrozně stylové." Obchodník se mu totiž svěřil, že dokáže obstarat pumu, tygra, lva nebo jinou exotickou šelmu.

"Železný Mike" si postupně koupil tři bengálské tygry, se kterými se rád nechal fotit, natáčet nebo se s nimi na vodítku promenádoval. Péče o tygry ale byla pro Tysona extrémně nákladná. V roce 2003, kdy musel vyhlásit osobní bankrot, přiznal, že za tygry platil přes čtyři tisíce dolarů měsíčně (v dnešním kurzu asi 131 000 korun).

Později prodal tygra tatérovi Royi Cooperovi, další mu byli zabaveni ministerstvem zemědělství a nyní se rozloučil i s tygřicí Kenyou, kterou měl šestnáct let. "Měl jsem ji fakt rád, hrál jsem si s ní, spal jsem s ní, měl jsem ji u sebe v pokoji," popsal Tyson, který devětkrát obhájil titul šampiona těžké váhy.

Teď tygřici prodal. "Utrhla někomu ruku," překvapil Tyson a zároveň přiznal, že Kenya měla problémy s okem. Nový majitel za ni zaplatil 70 tisíc dolarů, tedy asi 1,6 milionu korun.

Prvního tygra si Tyson pořídil po návratu z vězení, kde si odpykával trest za znásilnění. Právě když seděl za mřížemi, mu nápad vnukl obchodník s luxusními věcmi. Stačilo egocentrického boxera trochu popíchnout. "Říkal mi: představ si, že se projíždíš městem ve Ferrari nebo Aston Martinu a vedle sebe máš na sedadle tygra. To by bylo úžasné," vzpomíná Tyson, který se proslavil i tím, že v ringu ukousl Evanderu Holyfieldovi při zápase kus ucha.

"Zabil jsem monstrum ve mně." Tyson vykouřil jed z žáby a zakládá plantáž marihuany "Zabil jsem monstrum ve mně." Tyson vykouřil jed z žáby a zakládá plantáž marihuany Čtěte zde

Jeho reakce byla očekávaná. "Sežeň mi kotě tygra!" přikázal Tyson. "Měl jsem hrozně moc aut a on se zmínil, že kupuje koně. Tak jsem si řekl, proč bych si taky nějaké nekoupil, ale pak přišla řeč na šelmy," rozpomínal se nedávno Tyson v podcastu Joea Rogana.

Teď se snaží na živobytí vydělat díky luxusnímu resortu s plantážemi marihuany, jejíž užívání Tyson horlivě propaguje. Velký milovník zvířat má doma ještě psy a také holuby. Ovšem v době, kdy mu tygry zabavilo ministerstvo zemědělství, vyšlo na povrch, že byli chováni v nepříliš dobrých podmínkách, byli pohublí a apatičtí.

Náklonnost Tysona k tygrům byla i jednou ze zápletek filmu Pařba ve Vegas, kde hrál sám sebe a během divokého večírku mu s tygrem utekla parta slavících kamarádů.

View this post on Instagram

We just have dogs at the office now

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on

reklama