reklama

Baroš v reprezentaci? Nikdy neříkej nikdy, prozradil Vrba

Uvidíme Milana Baroše znovu v reprezentačním dresu? Čas ukáže. Uvidíme Milana Baroše znovu v reprezentačním dresu? Čas ukáže. autor: Milan Kammermayer
Milan Baroš a reprezentace. Tohle spojení se po roce 2012 zdálo definitivně skončené. Teď se však možný comeback přiblížil. Naznačil to alespoň kouč národního týmu Pavel Vrba, který se s mladoboleslavským útočníkem setkal na koncertu kapely Kryštof.

Praha - Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba potvrdil, že se bavil s bývalým kanonýrem národního týmu Milanem Barošem o jeho možném návratu směrem k mistrovství Evropy. Rozhodující prý bude, jak současné opoře Mladé Boleslavi vydrží zdraví a forma během zimní přestávky, pak by se Baroš mohl objevit v nominaci na březnové přípravné zápasy.

"Je pravda, že jsme se potkali a bavili jsme se o něčem," řekl Vrba na dnešní nominační tiskové konferenci s tím, že ale nešlo o oficiální schůzku reprezentačního trenéra s potenciálním hráčem. "Setkání proběhlo na koncertu kapely Kryštof a bylo to spíše přátelské setkání, Milana znám od jeho třinácti let," popsal kouč.

Připustil ale, že na téma možného návratu došlo. "V danou chvíli po dvou jeho odehraných zápasech je ale brzo na to, hodnotit, zda může na mistrovství jet. I Bary sám čeká, co s ním udělá zimní příprava. Necháváme si dveře otevřené pro jakoukoli variantu," prozradil Vrba.

"Co se týká jeho návratu, tak nejdůležitější je, že ho trenér (Karel) Jarolím dal v Mladé Boleslavi kondičně do pořádku. Milan musel být trpělivý a myslím, že to bylo k jeho prospěchu. Nechme mu ještě půl roku a v březnu uvidíme, jestli bude nominovaný," dodal na adresu nejlepšího střelce mistrovství Evropy 2004. Celkem má Baroš v reprezentaci 93 startů a 41 gólů. Po ME 2012 oznámil konec reprezentační kariéry.

A co Rosický?

Pozitivní je Vrba i ohledně kapitána Tomáše Rosického, který od začátku sezony nehraje kvůli zdravotním potížím. "V těchto dnech by měl mít v Německu poslední prohlídku, a pokud to dopadne dobře, tak by se měl zapojit do tréninků Arsenalu," řekl Vrba.

"Doufám, že dostane v klubu prostor. Když tak je tam lednový přestupní termín, kdyby se náhodou stalo, že hrát nebude. Ale to je věc Tomáše, já mu do toho zasahovat nebudu. Samozřejmě bych ale byl rád, kdyby hrál. Když to bude v Arsenalu, budu nadšený, když jinde, je mi to jedno," dodal.

reklama