reklama

Brabec o Baníku jedná se Šafarčíkem, straší ho spor se Žižkovem. A Kukec už je v Teplicích

Baník inkasuje, ani proti Spartě v posledním podzimním dějstvím nebodoval Baník inkasuje, ani proti Spartě v posledním podzimním dějstvím nebodoval autor: Dalibor Sosna
Václav Brabec, majitel ČSAD Havířov, připustil, že jedná o koupi Baníku Ostrava, zatím bez výsledku. Naznačil, že jako problém vidí nedořešené spory klubu s Viktorií Žižkov.

Praha - Václav Brabec, majitel ČSAD Havířov, připouští, že s Petrem Šafarčíkem vede rozhovory o možném prodeji Baníku Ostrava.

"Jsem věřitelem klubu a bylo mi nabídnuto, jestli se nechci stát jeho vlastníkem. Podobnou nabídku jsem v poslední době dostal také od dalších firem. Co se týče Baníku, vedeme s panem Šafarčíkem jednání, zatím by bylo předčasné jakkoli předjímat jejich výsledek," řekl Václav Brabec deníku Aktuálně.cz.

"Co tam vnímám jako problematickou věc, jsou ty nedořešené věci kolem sporů s Viktorií Žižkov, které by mohly být ještě komplikovanější, než se nyní může zdát," naznačuje Brabec, kterého kostlivce v baníkovské skříni se obává.

Jak známo, Viktoria Žižkov po Baníku dlouhodobě vymáhá sankční poplatek přesahující 8 milionů korun za zprodlení při platbách za přestupy hráčů Hušbauera a Koukala, které se uskutečnily už v létě 2010. Brabec možná naznačuje, že by se ve hře mohl objevit i žižkovský nárok na splácení úroků z této částky, která by pak mohla významně nabobtnat.

Ohledně žižkovského nároku bylo už vydáno několik arbitrážních i soudních rozhodnutí, které jsou leckdy ve vzájemném rozporu, každopádně Baník nemůže vyloučit hrozbu, že mu Fotbalová asociace ČR v souvislosti s touto kauzou opět zablokuje přestupy směrem do klubu.

Kukece už prodali do Teplic

Už se ovšem dějí opačným směrem. "Ano, mohu potvrdit, že jsme v neděli prodali Davora Kukece," potvrdil Petr Šafarčík přestup chorvatského záložníka do FK Teplice.

O tom, zda například brankář Pavlenka odejde do Slavie, odmítl spekulovat. "Koncem týdne budeme mít na Baníku zasedání sportovní rady, která bude hledat odpovědi na mnohé otázky," řekl Šafarčík.

Potvrdil, že jednat se bude také o obsazení trenérské pozice. O tom, zda v ní Radomír Korytář setrvá, či nikoli, však odmítl spekulovat. "Každopádně musíme vzít při našem rozhodování v potaz i tu skutečnost, že na podzim získal Baník jen čtyři body, s tím spokojeni být nemůžeme," dodal stávající majitel klubu.

K jednáním s Václavem Brabcem se Šafarčík obšírněji vyjadřovat nechtěl. "V tuto chvíli bez komentáře." Paralelně podle něj běží i jednání se zahraničním zájemcem o vlastnictví Baníku Ostrava.

Šafarčík už testoval situaci kolem Patrizia Stronatiho, odchovance Baníku, který na podzim v Austrii Vídeň příliš herních příležitostí nedostával. "Vypadá to, že prioritou jeho současného klubu bude poslat ho na jaře na hostování spíš v rámci rakouské ligy, aby se zlepšoval i v němčině," říká majitel Baníku.

Rozhovor s Petrem Šafarčíkem pro DVTV najdete zde

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama