reklama

Hned jsem věděl, že z neuznaného gólu bude průšvih. Rozhodčí v tom měli guláš, řekl střelec Škoda

Michael Ngadeu-Ngadjui a Milan Škoda Michael Ngadeu-Ngadjui a Milan Škoda autor: Aktuálně.cz
Milan Škoda opět potvrdil svou střeleckou potenci v zápasech proti Spartě. V 288. derby pražských "S" vstřelil dva góly, ale jeden z nich mu sudí Jílek chybně neuznal. V jarní části loňské sezóny se Škoda proti konkurentovi z Letné prosadil také, a sám má ze své úspěšnosti radost. "Jsem rád, že mi to v derby padá, ty zápasy jsou úžasné," usmívá se slávistický střelec. Ke spornému okamžiku z 30. minuty se Škoda také vrátil. "Hned jsem viděl, že to byl gól. Říkal jsem sudímu, že z toho bude průšvih," říká hráč s číslem 21 na dresu.

Praha - Po krátkém pohárovém intermezzu v Evropské lize Milan Škoda opět nastoupil v základní sestavě pražské Slavie a rozhodl. 

Slavia rozhodla derby ve druhé půli. Utkání ovlivnila nesprávná rozhodnutí sudího Jílka Slavia rozhodla derby ve druhé půli. Utkání ovlivnila nesprávná rozhodnutí sudího Jílka Čtěte zde

Byl vidět, dal dva góly, z toho jeden mu rozhodčí Jílek chybným verdiktem sebral. Po závěrečném hvizdu přišel slávistický útočník mezi novináře viditelně uvolněný, radost z úspěchu sešívaných jím cloumala. 

Dal jste dva góly, ale platil jen jeden. Jaké jste měl v tu chvíli pocity?

Nevím, co na to říct. Je to bída. Důležité je, že jsme tu první situaci hodili za hlavu a dotáhli to do vítězného konce.

Jak jste tu neuznanou branku viděl ze svého pohledu?

Myslím, že ten gól viděl úplně každý. Dokonce i Tribuna Sever, která to měla asi sto metrů. Hlavní sudí to měl možná těžké, ale ten na lajně to podle mě musel vidět.

Nemohl třeba hlavní sudí pískat roh, když vám balon vracel Miroslav Stoch?

Já nevím, on ale nepískl nic, ne? Já jsem začal slavit, ale ukázal mi, že to gól nebyl. Nevím ale přesně. Celkově si myslím, že v tom měli dneska guláš.

Říkal vám hlavní sudí Jílek, proč gól neuznal?

Ne, jenom já jsem mu říkal, že to byl gól a že z toho bude průšvih.

Jak hodnotíte vaši produktivitu v derby? Gól jste dal i na jaře…

Samozřejmě jsem rád, že jsem v derby produktivní. Ty zápasy jsou úžasné, mají skvělou atmosféru.

K rozhodujícímu gólu vám zřejmě pomohla teč Zahustela. Jak jste to viděl ze svého pohledu?

Jo, je to tak. Já jsem hlavičkoval, a on to za mnou tečoval. Nevím, jestli by to skončilo v síti, ale na bránu jsem mířil. Původně jsem si myslel, že si gólman půjde pro míč a já ho lehce přehodím. Po tom, co brankář Sparty zůstal stát, mi pomohl Zahustel, který to asi přizvedl.

Vyhráli jste podle vás zaslouženě?

Ano, to jednoznačně.

Co říkáte na váš výkon v defenzivě? Spartu jste v podstatě k ničemu nepustili…

Tak nevím, jestli Sparta nic neměla, možná jednu šanci. Místy to byl vyrovnaný zápas, ale byli jsme lepší. Měli jsme tam ten neuznaný gól, dost šancí k tomu. Ale hlavně jsme dva góly dali, a to je to, co se počítá.

V tabulce jste stáhli Plzeň na rozdíl tří bodů. Uvědomujete si, vzhledem k postavení v tabulce, důležitost dnešního zápasu?

To rozhodně. Zápas to byl hodně důležitý, ale nejen kvůli postavení v tabulce. Samozřejmě jsme rádi, že jsme na Plzeň vytvořili tlak, ale výhry si cením i kvůli fanouškům a té prestiže, kterou derby má.

Věříte, že Plzeň brzy ztratí a vy se jí přiblížíte ještě víc?

Nic jiného nám ani nezbývá. Musíme zvládat svoje zápasy a doufat, že něco poztrácí.

Hodně hektický a důležitý týden jste zvládli perfektně. Bude se vám teď lépe dýchat?

Jsme samozřejmě rádi, jak ten dvojzápas dopadl. Budeme určitě hrát pod o trochu menším tlakem. Nemyslím si ale, že bychom byli v nějaké křeči, zkrátka se nám nedaří vyhrávat v lize venkovní zápasy. A s tím musíme něco udělat, a začít vozit body i z venkovních hřišť.

Ve čtvrtek hrál Necid, dneska vy. Jak jste vnímal tu rotaci v útoku?

Tak úplně ideálně ne. Samozřejmě bych radši hrál oba zápasy, ale s tím nic neudělám.

reklama