reklama

Rekordní náskok? Zajímavé, ale Slavia ještě neřekla poslední slovo, tvrdí plzeňský kouč Vrba

Pavel Vrba Pavel Vrba autor: Milan Kammermayer
Žádný jiný trenér nezískal v podzimní části fotbalové ligy víc bodů, žádný jiný kouč nešel do jara s takovým náskokem. Stratég plzeňské Viktorie Pavel Vrba si může hýčkat dva rekordní zápisy, zůstává však obezřetný.

Plzeň - Podzimní částí fotbalové ligy jeho celek prosvištěl ve velkém stylu. Ze šestnácti utkání nevyhrál kouč Pavel Vrba s Plzní jen jediné, v minulém kole remizovala Viktoria v Teplicích 0:0.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde

V sobotu ale už slavila další tři body po triumfu nad Jabloncem (2:0), celkem jich posbírala rekordních 46 a nejbližší pronásledovatelé se na ni dívají s uctivým odstupem.

"Mít náskok čtrnácti bodů čtrnáct kol před koncem je určitě zajímavá věc," usmíval se Vrba po sobotním vítězství, o titulu však podle něho rozhodnuto není. "Třeba Slavia nehraje tak špatně, jak se o ní píše, ale neměla takové štěstí, aby získala bodů víc, měla na to rozehrané zápasy. Určitě poslední slovo ještě neřekla. Přes zimu si to u nich sedne. Jarda Šilhavý je trenér s charismatem, který má svou kvalitu. Já mu přeji, aby vedl mužstvo i v jarní části soutěže," zmínil Vrba trenérského kolegu z Edenu. 

Před začátkem sezony se přitom největší šance dávaly spíš oběma pražským "S", která investovala obří sumy do posílení kádru. Jenže Viktoria jim vytřela zrak. "V létě jsme věřil, že budeme silní, ale samozřejmě jsem nečekal, že budeme vést o 14 bodů. Z toho pohledu jsem opravdu hodně spokojený," liboval si Vrba.

Za hlavní faktor považuje sehranost týmu. "Mužstvo je stabilizované, kádr je dlouhodobě pohromadě, což je naše obrovská výhoda oproti konkurentům. Když přijde čtrnáct nových hráčů, tak trvá, než si to sedne. Poznal jsme to v Rusku a také nám celý rok trvalo, než si tým sednul, když jsem do Plzně přišel poprvé," míní Vrba.

Vítěznou rozlučku s podzimní částí ligy obstaral Západočechům dvěma zásahy Michael Krmenčík, který se do sestavy vrátil po dvouzápasové absenci, způsobené zdravotními potížemi. "Potvrzuje celý podzim, že je nejlepším útočníkem v lize," chválil Vrba svého hroťáka.

Rekordní Plzeň. Viktoria zdolala Jablonec a do zimy půjde s nejvyšším ziskem bodů i náskokem Rekordní Plzeň. Viktoria zdolala Jablonec a do zimy půjde s nejvyšším ziskem bodů i náskokem Čtěte zde

Zároveň to ale znamená, že se Krmenčíka budou snažit v zimě získat celky ze zahraničí. Vrba však věří, že svého elitního útočníka udrží a pomůže mu získat titul i vytoužený postup do Ligy mistrů, kam půjde vítěz nejvyšší soutěže.

"Zájemců o Michaela je dost. Jeho cena je rapidně vyšší, než byla v létě, kdy se hodně lidí divilo, že jsme ho neprodali. Třikrát až čtyřikrát vyšší. Uvidíme, zda klub odolá nabídkám. Já doufám, že ano. I dnes Michael ukázal, že je pro nás strašně důležitý. Všichni včetně vedení přemýšlíme spíše o titulu a Lize mistrů, než abychom Krmenčíka prodávali. Nemáme k tomu důvod," dodal Vrba.

reklama