reklama

Deschamps povede francouzské fotbalisty až do Eura 2020

Didier Deschamps bude trenérem francouzské reprezentace až do roku 2020. Didier Deschamps bude trenérem francouzské reprezentace až do roku 2020. autor: Reuters
Vedení francouzského fotbalového svazu prodloužilo smlouvu s reprezentačním trenérem Didierem Deschampsem, jemuž se podařilo postoupit na MS 2018.

Paříž - Didier Deschamps zůstane trenérem francouzských fotbalistů až do mistrovství Evropy v roce 2020. Po postupu na světový šampionát do Ruska prodloužilo vedení svazu s devětačtyřicetiletým koučem smlouvu o další dva roky.

Simič má šanci, říká Jarolím. Návrat Rosického do reprezentace zatím téma není Simič má šanci, říká Jarolím. Návrat Rosického do reprezentace zatím téma není Čtěte zde

Deschamps převzal národní mužstvo v roce 2012 po další bývalé reprezentační ikoně Laurentu Blancovi. Na MS v Brazílii došli Francouzi do čtvrtfinále, na domácím ME loni podlehli ve finále Portugalsku. V kvalifikaci MS 2018 vyhráli Deschampsovi svěřenci skupinu A o čtyři body před Švédskem a Nizozemskem.

Záložník Deschamps se v roce 1998 stal mistrem světa, o dva roky později získal s francouzským týmem rovněž evropský titul. V reprezentaci odehrál 103 zápasů, více než polovinu z nich s kapitánskou páskou.

reklama