reklama

Čeští fotbalisté ve Varšavě kvůli trávníku trénovat nebudou

Čeští fotbalisté budou ve středu dopoledne trénovat ve Vratislavi a odpoledne se přesunou do Varšavy. Čeští fotbalisté budou ve středu dopoledne trénovat ve Vratislavi a odpoledne se přesunou do Varšavy. autor: Eduard Erben
UEFA zrušila oficiální trénink českého i portugalského týmu kvůli špatnému stavu trávníku na stadionu ve Varšavě.

Vratislav - Čeští i portugalští fotbalisté si před vzájemným zápasem ve čtvrtfinále mistrovství Evropy (čtvrtek, 20:45) trávník na Národním stadionu ve Varšavě nevyzkouší.

Evropská fotbalová unie UEFA totiž středeční tréninky obou mužstev zrušila kvůli špatnému stavu trávníku.

"Kvalita hrací plochy ve Varšavě neumožňuje trénink, a tak UEFA rozhodla, že ani my ani Portugalsko tam před zápasem oficiální trénink mít nebudeme," uvedl mluvčí národního týmu Jaroslav Kolář.

Češi si tak předzápasový trénink odbydou ve středu od 11 hodin ve Vratislavi a až pak se letadlem přesunou do dějiště zápasu.

"Není to obvyklé na takovéto úrovni, ale jako hráč si to pamatuji hned dvakrát. Je to ale pro oba soupeře stejné, nevidím v tom velký problém. Hráči si stadion prohlédnou v den zápasu při dopolední procházce," řekl reprezentační manažer Vladimír Šmicer.

"Čekali jsme, že pojedeme letadlem"

Podle něj však nastaly problémy především v logistice.

"Zaskočilo nás to asi nejvíc z hlediska logistiky, už jsme měli pochopitelně všechno, včetně letu do Varšavy, zabezpečené. Teď to musíme narychlo vyřešit jinak, ale i s tím si poradíme," přiznal Šmicer.

Vedení týmu se však nakonec podařilo domluvit do Varšavy speciální let.

Večer proběhne v hlavním městě Polska předzápasová tisková konference obou týmů. Z české strany se jej zúčastní trenér Michal Bílek a kapitán týmu Tomáš Rosický.

 

Nezpomeťe sledovat čtvrtfinálový zápas Česko - Portugalsko online ME ve fotbale 2012.

reklama