reklama

Trenér Blanc odmítl dál vést národní tým Francie

Lauerta Blanka odradily od prodloužení smlouvy spory s hráči Lauerta Blanka odradily od prodloužení smlouvy spory s hráči autor: Reuters
Lauerta Blanka odradily od prodloužení smlouvy spory s hráči

Paříž - Trenér Laurent Blanc skončil po dvou letech u francouzské fotbalové reprezentace. Šestačtyřicetiletý kouč se s představiteli národního fotbalového svazu (FFF) dohodl, že nebudou vyjednávat o prodloužení smlouvy.

Blanc vedl národní tým od roku 2010, kdy mužstvo převzal po kritizovaném Raymondu Domenechovi. Před porážkou 0:2 v závěrečném kole skupiny D mistrovství Evropy se Švédskem měl bilanci 23 zápasů v řadě bez prohry.

Francie na turnaji předvedla nejlepší výkon poslední doby, když došla až do čtvrtfinále a alespoň částečně napravila krach z posledního ME i světového šampionátu, kde vždy skončila poslední v základní skupině. I na veřejnost však pronikly informace o sporech mezi hráči navzájem i s trenérem.

Nahradí jej Didier Deschamps?

Blanc žádal šéfa domácího svazu o nový kontrakt už před turnajem, po událostech v Polsku a na Ukrajině ale jeho zájem ochladl. "Laurent Blanc kontaktoval prezidenta FFF Noëla Le Graëta, aby mu oznámil, že o další kontakt nebude mít zájem," uvedla na svém webu FFF.

Jako možný nástupce se v kuloárních debatách objevuje Didier Deschamps, bývalý reprezentační kapitán, který potvrdil, že končí v Olympique Marseille. S Blancem byl členem týmu, který v roce 1998 získal titul mistra světa.

Blanc, který na klubové úrovni vedl jen Bordeaux, by neměl mít o nabídky nouzi. Zájem údajně projevují především Inter Milán a anglický Tottenham.

reklama