Sparta porazila Beer Ševu i doma a zadělala na postup do jarní vyřazovací části

Hoši, díky! Sparta pod Holoubkovou taktovkou v Evropské lize ani potřetí nezaváhala
Část tribun na Letné byla uzavřena kvůli nevhodnému chování sparťanských fanoušků v předchozím zápase soutěže.
Holoubek měl před zápasem problémy se sestavou, protože kvůli zraněním se musel obejít bez několika opor včetně Rosického, Váchy, Frýdka a čerstvě i Václava Kadlece.
Na lavičce se tak vedle náhradního brankáře Millera a útočníka Pulkraba objevilo hned pět juniorů, na hřiště vyběhl také teprve 17letý obránce Václav Dudl.
Beer Ševa přijela s vědomím, že nemůže zaváhat,...
Aktualizováno 3. 11. 2016 23:41
Fotbalová Sparta zvítězila i v domácím zápase proti izraelské Beer Ševě a se ziskem 9 bodů si upevnila vedoucí pozici v základní skupině. Vítězství 2:0 v první poločase zařídila dvojic Bořek Dočkal a David Lafata.

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v Evropské lize Hapoel Beer Ševa 2:0 a k postupu do jarního play off jim tak v příštím duelu se Southamptonem stačí uhrát bod. O výhře domácích rozhodl na Letné už v prvním poločase vlastní gól Bena Bittona a zásah Davida Lafaty.

"Vyhráli jsme zaslouženě, soupeř neměl vyloženou šanci. Podali jsme výborný výkon především v defenzivě. S takovým plánem jsme do zápasu šli," pochvaloval si sparťanský kouč David Holoubek. Před utkáním přitom musel kromě taktiky řešit starosti se sestavou.

Sparta měla před zápasem problémy se sestavou, protože kvůli zraněním se musela obejít bez několika opor včetně Rosického, Váchy, Frýdka a čerstvě i Václava Kadlece. Na lavičce se tak vedle náhradního brankáře Millera a útočníka Pulkraba objevilo hned pět juniorů.

Izraelci držení míče v góly nepřetavili

Beer Ševa přijela s vědomím, že nemůže zaváhat, a od začátku měla více ze hry, do šancí se však nedostávala. Sparta naopak udeřila hned z první vážnější situace. V 23. minutě se k přímému kopu postavil Dočkal a jeho střelu si do branky srazil Bitton. "Původní plán sice byl, že to tečuje někdo od nás, ale ve výsledku je to jedno," řekl o svém přímém kopu Dočkal.

Sparta ožila a o chvíli později jen těsně vedle pravé tyče pálil Mareček. Domácí pokračovali v aktivitě a v 38. minutě se dočkali druhé branky. Po rychlé akci po pravé straně se dostal míč k Lafatovi, který se z malého vápna nemýlil.

Dočkal byl u obou gólů

I u druhé gólové akce byl Dočkal, právě po jeho asistenci se sparťanský kanonýr prosadil. "Tušil jsem, že by to mohlo vyjít. David si do těch prostorů chodí," popsal záložník letenského celku souhru s Lafatou.

Po přestávce Sparta v pohodě kontrolovala hru a třetí gól mohli přidat pohotovou střelou Dudl nebo v závěru nebezpečně hlavičkující Costa. Domácí tým si nakonec došel pro třetí vítězství v Evropské lize za sebou.

"Dnes jsme to zvládli takticky. Dozadu jsme hráli dobře, do šancí jsme je nepustili. A dopředu nám to vyšlo, dvě naše šance jsme proměnili. Máme to ve skupině dobře rozehrané, tak doufám, že to dotáhneme," zhodnotil zápas střelec druhého gólu Lafata.

Letenský celek tak vede tabulku s devíti body, druhý Southampton jich má na kontě sedm, třetí Beer Ševa čtyři a poslední Inter Milán tři. Ve zbývajících zápasech Sparta přivítá za tři týdny doma Southampton a 8. prosince nastoupí v Miláně.

Utkání 4. kola skupiny K fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Hapoel Beer Ševa 2:0 (2:0)

Branky: 23. vlastní Bitton, 38. Lafata. Rozhodčí: Vad - Albert, Viszokai (všichni Maď.). ŽK: Karavajev, Pulkrab (oba Sparta). Diváci: 12.891.

Sparta: Koubek - Karavajev, Michal Kadlec, Mazuch, Costa - Juliš (72. Dudl), Holek, Dočkal, Mareček, Holzer (90. Milan Kadlec) - Lafata (80. Pulkrab). Trenér: Holoubek.

Beer Ševa: Goreš - Taha, Vítor (46. Šabtai), Cedek - Bitton, Hoban, Radi, Buzaglo (62. Ghadir), Korhut - Melikson, Maranhao (73. Sahar). Trenér: Bakhar.