Kisel dotlačil Spartu k výhře v Jablonci

ip
30. 9. 2007 22:13
Slovenský záložník v závěru rozhodl o třech bodech

Jablonec n. Nisou - Dvě branky Karola Kisela v závěrečných minutách utkání rozhodly o vítězství Sparty na hřišti Jablonce v 8. kole první fotbalové ligy. Slovenský útočník se nejprve trefil v 82. minutě po centru Kuliče a v nastaveném čase pojistil tři body pro obhájce titulu z přímého kopu.

Zápas minutu po minutě online ZDE

Pražané vstoupili do zápasu aktivně a už ve 3. minutě se Rezek prohnal po levé straně, ovšem jeho centr Kulič netrefil ideálně. Sparťané pak zkoušeli i štěstí z dálky, ovšem netrefovali branku, jako Kladrubský ve 14.minutě.

Domácí se rozjížděli pomaleji, ale ve 20. minutě měl nadějnou šanci Svátek, jemuž ve skórování zabránil včasný výběh brankáře Poštulky. O dvě minuty později se před sparťanskou branku zavěsil Hloušek, ale v dobré pozici hlavičkou netrefil branku.

Straka slaví první výhru, Teplice se udržely čele - čtěte ZDE

Před koncem prvního poločasu se ještě dostal do nadějné pozice na druhé straně Kisel, ovšem ani on nenasměroval svoji hlavičku mezi tři tyče. Do kabin se rozešly oba týmy smírně.

Druhá půle pokračovala v neproměňování šancí

Do druhé půle vstoupily oba týmy opatrně a dlouho se ani jeden nedostal do výraznější šance. Až v v 59.minutě se po nedůrazném odkopu opřel do míče jablonecký Fukal a Poštulka měl s jeho tvrdou střelou plné ruce práce.

Liberec se trápí, Hartig vystřelil Olomouci tři body - více ZDE

Neuplynula však ani minuta a do gólové šance se dostal na druhé straně sparťanský dlouhán Došek. Jeho hlavička skončila na tyči jablonecké branky.

To však nebyla jediná šance letenského útočníka. V 68. minutě ho ke skórování vybídl načasovanou přihrávkou Karol Kisel, ovšem Došek tváří tvář brankáři Špitovi selhal a svou střelu namířil mimo.

Slávistická kanonáda: Zlín odjel s debaklem - čtěte ZDE

Sparta se nakonec dočkala v 82. minutě. Na centr Marka Kuliče si naskočil Karol Kisel a tentokrát svou hlavičku umístil lépe než v prvním poločase. Jablonec se už pak k žádné šanci na vyrovnání nedostal. Naopak v nastaveném čase se k přímému kopu postavil opět slovenský záložník a pečetil technickou ranou na konečných 2:0.