reklama

Luhový: Sparta je snad schopná angažovat i Boučka a Mareše

Důvodem neúspěchu Sparty je podle Luhového vnitřní mocenský boj. Důvodem neúspěchu Sparty je podle Luhového vnitřní mocenský boj. autor: Milan Kammermayer
Fotbalový expert o tom, proč se Plzeň raduje a Sparta smutní.

Praha - Mistrem ligy je Viktoria Plzeň a podle fotbalového experta Milana Luhového zcela zaslouženě. Západočeši prý v letošní sezoně prokázali příkladnější vztah k fotbalu, který bývalý reprezentant považuje za základ úspěchu.

"Pozice obou rivalů v minulé sezoně byla zcela obrácená. Sparta uspěla v lize i poháru a hrála i pohledný fotbal. Na druhé straně Plzeň byla v transformačním období a vypořádávala se s odchodem Vrby a závislosti na Horváthovi. Zdálo se, že Sparta přebírá opět dominanci na domácí scéně. Současný ročník ligy ale ukázal, jak je důležité mít skutečný vztah k fotbalu," napsal Luhový ve svém tradičním sloupku na webu mluhovy.com.

Ve Spartě prý hoří mocenský boj

Někdejší reprezentant dále uvedl, že se uvnitř Sparty po loňském zisku double rozhořel mocenský boj, při kterém se upevňovaly vlivové pozice jak v kabině, tak ve sportovním vedení klubu a jeho nejbližším okolí.

"K tomu, aby se věci ve fotbale zlepšovaly a stoupala jeho kvalita, je třeba k němu mít opravdový vztah. V případě, že vztah je pouze k penězům a k samotným fotbalovým postům ve struktuře tohoto sportu, bude kvalita sparťanského fotbalu odpovídat stejné úrovni, na které se nachází i reklamní a televizní práva celého českého fotbalu i s jeho prezentací," pustil se Luhový do kritiky letenského klubu.

Sparta má dle jeho mínění na klíčových místech lidi, kteří nemají vrozený vztah ke sportu a k samotnému fotbalu.

"Nepřekvapilo by mě, kdyby v létě angažovali Libora Boučka a Leoše Mareše do vedení klubu, aby mediálně posílili, protože nevidím žádnou aktivitu ze strany klubu, která by věstila lepší budoucnost," nešetřil bývalý hráč pražské Dukly ironickým hodnocením.

Plzeň udělala rozhodnutí, která bolí

Pro Viktorii Plzeň má Luhový naopak jen a pouze slova chvály. Oceňuje, že se zvedla, přestože ji velká část sportovní veřejnosti po odchodu Pavla Vrby odepisovala.

"Mnoho lidí předpovídalo úpadek Plzně a zvedaly se otazníky nad její budoucností. Angažování Uhrina a jeho rychlé vyhození a následné vyjmutí Horvátha ze základní sestavy budoucnost Viktorky ještě více potemněla. Byla to rozhodnutí, která bolí, ale bez bolestivých kroků by fotbalisté Viktorky pravděpodobně místo návratu na výsluní padali níže a níže," vysvětlil Luhový a ocenil gesto, kterým při pondělních oslavách titulu plzeňští poděkovali nemocnému spoluhráči Mariánu Čišovskému.

"Viktoriáni dosáhli dalšího cíle a v létě se pokusí o ten nejvyšší. Postup do Ligy mistrů je druhým cílem a zároveň zkouškou kvality. Udělá Sparta také bolestivá rozhodnutí, aby se vrátila na výsluní, anebo si zakryje oči a zacpe uši, aby nic neviděla a neslyšela, do doby než začne nová sezona?" uzavřel Luhový.

reklama