reklama

Plzeň se distancovala od Limberského oslavy, hráč byl opět na koberečku

David Limberský. David Limberský. autor: Tomáš Liška
Fotbalová Viktoria Plzeň se distancovala od gesta, jímž její obránce David Limberský slavil první gól v nedělním ligovém duelu v Příbrami. Reprezentační zadák napodoboval točení volantem, přitom jen o čtyři dny dříve naboural své auto v opilosti. Vedení znovu mělo s Limberským pohovor a přijme další opatření, která ale blíže nespecifikovalo. Hráč už v pátek dostal nejvyšší pokutu v historii klubu a byla mu odebrána kapitánská páska.

Plzeň - Fotbalová Viktoria Plzeň se distancovala od gesta, jímž její obránce David Limberský slavil první gól v nedělním ligovém duelu v Příbrami (video zde!). Reprezentační zadák napodoboval točení volantem, přitom jen o čtyři dny dříve naboural své auto v opilosti.

Vedení znovu mělo s Limberským pohovor a přijme další opatření, která ale blíže nespecifikovalo. Hráč už v pátek dostal nejvyšší pokutu v historii klubu a byla mu odebrána kapitánská páska.

Limberský jednal v emocích

"Klub FC Viktoria Plzeň se distancuje od gesta, kterým David Limberský oslavil svou první branku v ligovém utkání na hřišti Příbrami. Jakkoliv dokáže vedení klubu pochopit, že po událostech posledních dnů byly gólové emoce Davida Limberského obrovské, zvolené gesto mohlo být vyloženo jako znevážení či zlehčení celé situace," uvedl klub v tiskovém prohlášení.

"Situaci řešil klubový management se samotným hráčem, jenž svým chováním pobouřil fanoušky napříč klubovým spektrem, příznivce plzeňského fotbalu nevyjímaje," doplnil západočeský klub.

Limberský v noci na čtvrtek pod vlivem alkoholu naboural v Praze svůj luxusní vůz a poté se snažil utéct policistům. Klub měl o den později s jednatřicetiletým obráncem dlouhý pohovor, sebral mu kapitánskou pásku a udělil mu pokutu údajně až těsně pod hranicí milionu korun. Navíc naznačil, že v případě dalšího prohřešku by hráč mohl ve Viktorii skončit.

Klub nebere situaci na lehkou váhu

Limberský prohlásil, že incidentu lituje, ale omluvu si v neděli pokazil kontroverzní oslavou gólu. Poté se v Příbrami trefil ještě jednou a Plzeň vyhrála 4:0.

"Na klubové úrovni budou provedena další opatření, aby chování a vystupování hráčů Viktorie nepoškozovalo jméno klubu především směrem k jeho partnerům a fanouškům. Veškeré tyto interní kroky, včetně současné komunikace vedení klubu s Limberským, však nebudou prezentovány veřejně a hráči ani management klubu se k nim nebudou blíže vyjadřovat," uvedl klub dále v prohlášení.

"Celou tuto situaci nebere klub na lehkou váhu a diskuse se všemi fotbalisty bude velmi důrazná. Jasným cílem je stanovení takových pravidel profesionálního chování a vystupování hráčů, aby se neopakovaly žádné ze situací právě skončeného týdne," dodal klub.

reklama