Rosický: Pokud neporazíme v říjnu Skotsko, končíme

7. 9. 2010 23:55
"Když si vypracujeme tak málo šancí, nemůžeme vyhrát"
Tomáš Rosický ani jeho spoluhráči na Litevce nevyzrál
Tomáš Rosický ani jeho spoluhráči na Litevce nevyzrál | Foto: Reuters

Olomouc - Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický den před zápasem s Litvou na tiskové konferenci řekl, že "první zápas je vždycky nejdůležitější. Nechceme zase něco pořád honit jako v minulé kvalifikaci."

Po porážce 0:1 proto připustil, že je to pro postup na Euro velká komplikace. "Pokud se na nás dnešní prohra podepíše, už po příštím zápase se Skotskem bude konec," obává se Rosický.

Blamáž na úvod kvalifikace. Češi prohráli doma s Litvou
Zápas Česko - Litva jsme sledovali ŽIVĚ zde
Také Skotsko krok od ostudy. Slováci překvapili v Rusku
Galásek: Jsem rád, že se můžu loučit doma, na Moravě
Rosický: Nechceme zase něco pořád honit jako minule

Tomáši, před zápasem jste řekl, že chcete, aby reprezentace byla po výbuchu na klubové úrovni vlajkovou lodí českého fotbalu. Vy jste ale dnes pád českého fotbalu přiživili.
Samozřejmě je to zklamání, obrovský. Je to strašně špatnej start. Jasně, neproměňovali jsme šance, důvodů, proč to nevyšlo, je ale víc.

Například...
Především jsme těch šancí měli málo, což je i moje chyba. V prvním poločase jsme je navíc nedostupovali tak, jak jsme měli a oni měli hodně prostoru na rychlý kontry.

To je právě ono. Určitě jste byli na litevské kontry připraveni, proč se vám je ale nedařilo v prvním poločase zachytávat?
Chodili totiž do brejku i klidně v pěti, nás se naopak vracelo málo, nebo jsme se vraceli pozdě.

Přesto jste v závěru šanci na vyrovnání měli. Nemyslíte si, že střídající hráči měli přijít na hřiště dřív?
Můžeme o tom polemizovat. Kdyby třeba přišel dřív Roman Bednář, nakopávalo by se to na něj a třeba bysme neměli šance, jaké jsme si vypracovali.

Říkal jste, že první zápas je hrozně důležitý. Může se vám i přes špatný start podařit ještě letos vrátit do bojů o postup?
Nesmíme skládat zbraně. Musíme oba letošní zápasy vyhrát a na jaře pak věřit, že uděláme dobrou sérii.