reklama

Skandál. Prali v Boca Juniors či River Plate špinavé peníze?

Fanoušci argentinské Bocy Juniors. Fanoušci argentinské Bocy Juniors. autor: Reuters
Argentinské úřady vyšetřují přestupy kvůli daňovým únikům.

Buenos Aires - Argentinské úřady vyšetřují až 35 přestupů v domácím fotbalu kvůli podezření z daňových úniků a praní špinavých peněz. Daňová agentura AFIP se zabývá i transakcemi slavných klubů Boca Juniors, River Plate, Racingu, San Lorenza či Independiente.

Vyšetřování je prvním důsledkem nových vládních opatření na zvýšení úspěšnosti výběru daní. Podle těch musí kluby z dvou nejvyšších soutěží informovat o finančních detailech přestupů, ale i o platech, bonusech a dalších položkách ve smlouvách, které dosud nepodléhaly žádné kontrole.

Hráče koupili z týmu, ve kterém nikdy nehrál

AFIP se zabývá například případem Jonathana Bottinelliho z River Plate, který poslední sezonu hrál za San Lorenzo. Podle záznamů ho tým z Buenos Aires měl koupit z chilského klubu San Felipe, kde sedmadvacetiletý stoper přitom nikdy nehrál.

Záložník Ignacio Piatti měl zase přijít do San Lorenza z uruguayského klubu Sud América, sedmadvacetiletý fotbalista přitom nastupoval za italské Lecce. Argentinská fotbalová asociace oběma hráčům zastavila činnost, dokud se jejich přestupy nevysvětlí.

reklama