reklama

Slavia vyhodila trenéra Koubka. Tým povede Nizozemec Pastoor

Miroslav Koubek už není trenérem SK Slavia Praha Miroslav Koubek už není trenérem SK Slavia Praha autor: ČTK
Ve fotbalové Slavii došlo ke změně v realizačním týmu. Hlavního kouče Miroslava Koubka střídá Nizozemec Alex Pastoor

Praha - Miroslav Koubek už není hlavním trenérem Slavie. Vedení sportovního úseku klubu se rozhodlo jej z funkce odvolat. Koubka nahrazuje v trenérské funkci Nizozemec Alex Pastoor.

Do vedení sportovního úseku pak byl vedle sportovního ředitele Karla Kisela kooptován ruský poradce Igor Kornějev. Ten byl spojován s příchodem ruského investora do vlastnické struktury klubu.

Není ovšem známo, že už by k nějakým transakcím s akciemi mezi dosavadním vlastníkem Alešem Řebíčkem a potenciálními ruskými zájemci o akcie Slavie skutečně došlo.

Kouč přichází z Nijmegenu

Kdo je to Alex Pastoor? Je mu 47 let, naposledy pracoval jako kouč Nijmegenu.

Jako záložník odehrál Pastoor většinu kariéry ve Volendamu, nastupoval i za Heerenveen, belgické Harelbeke a rakouské Lustenau. Hráčskou kariéru ukončil v roce 2001.

Pak začal jako trenér pracovat s mládeží v Alkmaaru. V sezoně 2005/06 vedl rezervu Fenerbahce Istanbul.

Mezi roky 2006 a 2008 pracoval jako asistent hlavního trenéra SC Heerenveen Gerthana Verbeeka. V sezoně 2008/2009 byl jmenován mládežnickým trenérem Feyenoordu Rotterdam.

V létě 2009 se Alex Pastoor stal hlavním trenérem SBV Excelsior, se kterým se překvapivě probojoval do nejvyšší nizozemské soutěže. Po úspěšném působení v Excelsioru vedl dva roky Nijmegen, kde mezi jeho svěřence patřil také bývalý slávistický obránce Pavel Čmovš.

Alex Pastoor byl loni v srpnu odvolán z Nijmegenu po třech kolech, kdy měl klub skóre 2:15.

V úterý by Pastoor měl vést první trénink fotbalistů Slavie, zároveň bude oznámeno složení jeho realizačního týmu.

Kisel hledá nové myšlení

Proč došlo ke změně trenéra? „Šlo o společné rozhodnutí nového sportovního úseku a vedení. Chceme změnit sportovní směřování klubu, jeho celkový projev a způsob myšlení,“ vysvětlil sportovní ředitel a člen představenstva Karol Kisel.

Koubek převzal Slavii koncem září minulého roku. Jeho předchůdci Michalu Petroušovi se staly osudnými některé porážky, včetně historického debaklu 0:7 od Teplic.

Koubek vrátil hernímu projevu týmu ligové parametry. Přesto Slavia přezimovala mezi týmy ohroženými ve druhé polovině tabulky sestupem. V prvním jarním kole přišel debakl 1:5 v Olomouci.

Ale ani páteční vítězství Slavie nad Duklou nové vedení sportovního úseku zjevně neobměkčilo. A Koubek musel tým opustit.

reklama