reklama

Spokojený Krejčí: Další čisté konto? Už se o tom bojím i mluvit

České kluby si v Evropské lize vybraly celé menu: výhru, remízu i porážku Prohlédněte si fotografie ze čtvrtečních úvodních zápasů českých týmů v základních skupinách fotbalové Evropské ligy. Foto: Tomáš Liška
Trenér Plzně Karel Krejčí si liboval v zisku tří bodů hned v prvním zápase Evropské ligy proti Dinamu Minsk. Navíc jeho svěřenci popáté za sebou neinkasovali jediný gól. Do dalších zápasů má navíc zamotanou hlavu z dobře hrajících náhradníků.

Plzeň - Pátý zápas pod novým trenérem, pátá nula a Plzeň načala základní skupinu Evropské ligy ziskem tří bodů. Ve čtvrtečním zápase porazila běloruské Dinamo Minsk 2:0, když ze tří střel na bránu dala dva góly.

Viktoriáni mají pod staronovým koučem Karlem Krejčím skóre 13:0. Ten po zápase s Dinamem novinářům přiznal, že už z této statistiky začíná mít strach.

Krejčí nechce nic zakřiknout

"Už se o tom bojím mluvit, abych něco nepřivolal. Přičítám to tomu, že jsme se zlepšili hlavně směrem do útočné fáze, krajní hráči jsou výš a tlačí soupeře do hlubokého bloku. Pokud neuděláme individuální chybu ve středu hřiště,  tak se nám daří akci soupeře přerušit, i když někdy až na poslední chvíli," vysvětlil šestačtyřicetiletý kouč Viktorie.

Po závěrečném hvizdu zapumpoval oběma rukama nad hlavou. Plzeň začala skupiny ziskem tří bodů poté, co ze tři střel na bránu dvě dopravila až do sítě.

"Vstup do skupiny jsme samozřejmě chtěli zahájit vítězně, což se podařilo, takže jsem spokojený. Soupeř tady určitě ukázal kvalitu, ale jsem rád, že jsme ho nepustili do žádné vážnější šance. V prvním poločase jsme si pomohli standardní situací a pak už jsme tam měli víc prostoru," uvedl hlavní důvody výhry nad Dinamem.

Byly to taktické šachy

O první trefu se postaral ještě před přestávkou Tomáš Hořava z rohového kopu, přitom standardní situace Západočechům v úvodu zápasu moc nevycházely.

"V úvodu to byla taktická bitva. Soupeři se oťukávali. Hosté změnili rozestavení, nehráli na dva útočníky, hodně zahustili střed hřiště. Naše rozehrávky byly někdy pomalé a to právě i při standardkách, Minsk nám to přečetl a signály nám tak nevycházely," říká.

Někdy ovšem zaskřípala i komunikace obránců a především nová tvář v základní sestavě Jan Baránek, který odehrál na stoperu svůj první pohárový zápas, několikrát pokazil přihrávku ve středu hřiště.

"Z Baránka jednou zešedivím"

"Jednou z těch jeho přihrávek zešedivím. Zápas si ale sestříhám a určitě Honzovi některé věci vytknu. I tak mu budu klást na srdce, aby se nebál hrát fotbal. Věřím, že ten jeho výkon se bude zlepšovat. Máš štěstí, že z těch jeho chyb nedostáváme góly, časem se stane oporou Viktorky," věří mladému obránci, který převzal místo po Romanu Hubníkovi.

Z druhého gólu Milana Petržely ale musel mít trenér domácích radost, plzeňský záložník se zbavil dvou hráčů, jednomu nasadil jesličky a pak ranou o tyč zvýšil náskok domácích.

"To jsou situace, na které chodí diváci. Já se snažím hráče nabádat k tomu, aby se zkoušeli prosadit jeden na jednoho. A Milan na to předpoklady má. Doufám, že ho to povzbudí do dalších zápasů," přeje si Krejčí.

Ten si zároveň může mnout ruce, že za Kovaříkem, Kopicem a dalšími má na lavičce hráče, kteří mohou kdykoli na hřiště a rozhodnou zápas. Petrželovi na to navíc stačila minuta poté, co přišel v druhém poločase na hřiště.

"Střídáním si pomáháme"

"Pro trenéra to je výhoda a to máme ještě některé hráče dlouhodobě zraněné. Ale pořád na lavičce sedí hráči, kteří jsou schopni utkání nějakým způsobem ovlivnit. Jakýmkoli střídáním mužstvo neoslabíme. naopak si pomůžeme."

Nezastíral, že mu výkony střídajících hráčů znesnadňují úlohu při výběru základní sestavy a už o víkendu v lize může přijít změna. "Uvidíme zítra, rozhodne zdravotní stav hráčů, čeká nás těžké utkání na Bohemce a někteří kluci si tu říkají o šanci."

Plzeň o skóre vede skupinu E, ale v druhém utkání překvapivě porazil Rapid Villarreal a právě do Španělska a Vídně pojede Plzeň v příštích pohárových zápasech.

"Výhra Rapidu mě ani moc nepřekvapila. Rakouský fotbal šel hodně nahoru, mám k němu respekt. Mají individuality v reprezentaci i v Rapidu," dodal.

reklama