reklama

Vlasák bude po odchodu z Plzně hrát za Slavii

Tomáš Vlasák. Tomáš Vlasák. autor: Jakub Šafránek
Útočník Tomáš Vlasák bude po odchodu z Plzně hájit barvy extraligové Slavie, kde hokejově vyrůstal.

Praha - Útočník Tomáš Vlasák bude po odchodu z Plzně hájit barvy extraligové Slavie, kde hokejově vyrůstal. S vedením Pražanů uzavřel trojnásobný mistr světa podle informací klubového webu roční kontrakt. Vlasák hrál za Slavii naposledy v sezoně 2006/07, do mateřského klubu se vrací po sedmi letech.

"Chci hrát tam, kde je o mě zájem, a těší mě, že ho projevila právě Slavia. Vyrůstal jsem tady, jednání byla korektní a dohodli jsme se velmi rychle," řekl devětatřicetiletý Vlasák, jenž by měl ve staronovém působišti patřit po nedávné čistce v kádru k hlavním tahounům mužstva. To si navíc musí zvykat na nového kouče Ladislava Lubinu, jenž nahradil dlouhodobého šéfa slávistické střídačky Vladimíra Růžičku.

"Vzhledem k odchodu několika útočníků jsme si byli vědomi toho, že na tomto postu musíme posílit, a jsme rádi, že se nám povedlo tento přestup dotáhnout do konce. Věříme, že naše spolupráce bude úspěšná a Tomáš bude patřit mezi naše klíčové hráče," uvedl za majitele klubu Vladimír Pitter.

Pražský rodák Vlasák působil na počátku profesionální kariéry v Litvínově, odkud zamířil do finské Hämeenlinny. V sezoně 2000/01 okusil v deseti zápasech v dresu Los Angeles také slavnou NHL a připsal si gól a tři přihrávky. Další ročník už však odehrál za švýcarské Ambri, po jeho skončení se dohodl na smlouvě s Omskem. V roce 2004 s ním dobyl titul v ruské nejvyšší soutěži a odešel do Kazaně.

Dalšími zastávkami v bohaté Vlasákově kariéře byly Slavia a švédský Linköping. Od roku 2007 byl pak věrný barvám Plzně. Na západě Čech patřil člen Klubu hokejových střelců deníku Sport k hlavním postavám celku a loni Plzni výrazně pomohl k prvnímu mistrovskému titulu. Sám tak zkompletoval extraligovou sbírku medailí, v níž jsou vedle bronzu s Plzní (2012) i dvě stříbra s Litvínovem (1996) a právě se Slavií (2006).

reklama