reklama

Franz Straka míří do Egypta, bude trénovat tým Ismaily

František Straka František Straka autor: ČTK
Více než dva roky byl český fotbalový trenér František Straka bez angažmá. Nově však povede egyptský tým Ismaily.

Ismailia - František Straka se stal novým trenérem fotbalistů egyptského celku Ismaily. Osmapadesátiletý český kouč dnes podepsal s devátým týmem egyptské ligy smlouvu na rok a půl, uvedly internetové stránky klubu.

Klopp chválil hříšníka Firmina a doufá, že Liverpool zvládne šlágr proti City. Bude to těžké, říká Klopp chválil hříšníka Firmina a doufá, že Liverpool zvládne šlágr proti City. Bude to těžké, říká Čtěte zde

Straka byl bez trenérského angažmá od října 2014, kdy byl odvolán od fotbalistů Slovanu Bratislava. První zápas v novém působišti ho čeká už v pátek.

Celek Ismaily je ve středu tabulky egyptské ligy a na první místo ztrácí 21 bodů. Mužstvo z města Ismailia vyhrálo domácí nejvyšší soutěž v letech 1967, 1991 a 2002, v roce 1969 ovládlo africkou Ligu mistrů.

Známý bouřlivák a motivátor Straka v minulosti vedl pražské rivaly Spartu i Slavii, Teplice, Plzeň, České Budějovice, Příbram, Ružomberok, německý Ahlen a jako kouč působil také v Polsku, Rakousku a na Krétě. V jednom utkání trénoval rovněž českou reprezentaci.

reklama